پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر عالیشهر
دکتر قائدی شهردار عالیشهر:عالیشهر نمادی شایسته از همزیستی مسالمت آمیز اقوام ایرانی در کنار یکدیگر است
بمناسبت ولادت باسعادت امام محمد باقر ، سومین جشنواره ی بزرگ اقوام ایرانی با شعار طرح نشاط اجتماعی و  با همت شهرداری و شورای اسلامی در شهر جدید عالیشهر استان بوشهر  به مدت دو روز از پنج شنبه  شانزدهم اسفند ماه برگزار گردید.
بگزارش خبرگزاری گیتی آنلاین در این جشنواره که امسال سومین سال خود را پشت سر میگذاشت، و همانند سالهای گذشته از شور و شوق وصف ناپذیری بین شهروندان این شهر برخوردار بود ،از قبایل و قومیتهای  دیگر نیز  که از سراسر کشور  و همچنین از شهرهای دیگر این استان در این همایش بزرگ حضور داشتند جهت نشان دادن و معرفی  آیین و رسم رسوم خود دو روز به ایفای نقش پرداختند.
  •  در این مراسم ترکهای مهمان نواز  قشقایی فارس  ، کردهای غیور کرمانشاهی، لرهای اصیل بختیاری ، تنگستانی های مبارز ،عربهای باغیرت  به نمایندگی از قشر قومیتهای خود حضور داشتند، که برنامها و نمایش بسیار زیبای آنها ،تماشاگران حاضر در این همایش را به وجد آورد و حاضران توانستند از نزدیک شاهد آیین ،مراسم ورسم رسوم  این قومیتها  باشند،همچنین  در کنار این برنامه های بانشاط غرفه هایی نیز جهت شناساندن صنایع دستی این عزیزان داۓر بود که مورد بازدید عموم قرار گرفت .

در جشواره ی امسال که از  استقبال بسیار خوب شهروندان عالیشهری برخوردار بود ،از دیگر شهرهای این استان نیز جهت تماشای این جشنواره ی بزرگ  در این شهر حضور داشتند،همچنین در بین تماشاگران شاهد  هموطنان از طاوایف دیگر  نیز بودیم  که با لباسهای زیبای سنتی و بومی خود زینت بخش این مراسم بودند و جلوه خاصی را بنمایش گذاشتند.

درقسمتی از این مراسم که توسط کرد های غیور کرمانشاهی برگزار شد. این عزیزان  با در دست داشتن کاغذ نوشته های با عبارت ' زلزله شرمنده محبت هم وطنان شد' از کمک های انسان دوستانه بوشهری ها در جریان زلزله آبان 96 تقدیر و قدردانی کردند که با تشویق حضار پاسخ داده شد

در قسمتی از این برنامه و در حرکتی معنوی و فرهنگی که ارزش بالایی را به این مراسم داد ،از طرف شورای اسلامی و شهرداری از سه خانواده شهید این شهر  به پاس قدردانی از زحمات آن شهدای والا مقام  تقدیر و تشکر بعمل آمد و هدایایی به رسم یادبود از طرف مسۓولین و امام جمعه ی محترم این شهر به خانواده های آن بزرگواران اهدا گردید.

اجرای ساز قشقایی همراه با رقص زیبای محلی  مردان و دختران خردسال این قوم ، موسیقی محلی بوشهر(نی انبان)جنگ نامه خوانی قوم تنگستانی و موسیقی محلی لر بختیاری  با لباس سنتی زیبای این عزیزان و مراسم قهوه خوری قوم عرب که در نوع خود جالب توجه بود و یه نمایش میان پرده شاد، از جمله برنامه ی دیگر  این جشنواره بود.

خدارحم فراشبندی  رییس شورای اسلامی این شهر در حضور  حضار و مسۓولین ،  قبل از صحبتهای ابتدایی، با عرض  خوش آمد گویی به مهمانان عزیز در این مراسم که طی یک متن کوتاه اما با چندین لهجه و گویش های محلی و با خوش سلیقگی ایشان   صورت گرفت، ازمهمانان و تمام طایفها  جهت حضور در این مراسم تقدیر و تشکر کردند.

فراشبندی در بخشی از صحبت هایشان گفت ؛  سعی بر این است تا در سال های آینده با هدف جلب رضایت هر چه بیشتر شهروندان جشنواره اقوام ایرانی در عالیشهر از 2 روز به یک هفته افزایش یابد تا از این طریق اقوام ایرانی بتوانند ویژه برنامه های مدنظر خود را بصورت کامل در شهر جدید عالیشهر اجرایی کنند.

این جشنواره پس از دور روز که مورد توجه مردم قرار گرفته بود ،جمعه شب به پایان رسید،دکتر قاۓدی شهردار و کلیه اعضا شورای شهر این شهر  و عادل زنده بودی مدیر روابط عمومی شهرداری  از کلیه ی عوامل اجرایی که در این چند روز و خصوصا این دو روز  زحمات زیادی را کشیدند تقدیر و تشکر کردند، و یاد آور شدند  که بسیج و گروه های مقاومت بسیج ، نیرو های زحمت کش انتظامی و رییس محترم کلانتری،آتش نشانی ،پرسنل زحمت کش پسماند شهرداری این شهر طی این مدت  زحمات بسیار زیادی را متحمل شدند  که جا دارد دست یکایک این عزیزان را بفشاریم .

گزارش از؛کریم زنگنه نژاد


نویسنده:کریم زنگنه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: