پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
گیتی آنلاین،
دانشگاهیان دانشگاه پيام نور هرمزگان با گرامیداشت روز درختکاری در آیینی اقدام به غرس نهال و اصله‌های درخت در محوطه دانشگاه کردند.
گیتی آنلاین، دكتر عليرضا مصدقى رئيس دانشگاه پيام نور مركز بندرعباس در حاشيه مراسم روز درختکاری به اهمیت درختکاری از منظر اسلام توجه کرد و گفت: درخت یکی از زیبا‌ترین نعمت‌های الهی و مظهر حیات بوده که در قرآن کریم بر آن تأکید شده است.

وى اظهار داشت: یکی از زیبا‌ترین و پرثمر‌ترین نعمت‌های پروردگار متعال، درخت است که بخش قابل توجهی از نیازهای انسان و سایر موجودات زنده را برآورده می‌سازد، تا حدی که انسان برای آن نوعی ارزش معنوی قائل است.

رئيس دانشگاه پيام نور مركز بندرعباس اظهار کرد: درخت همانند انسان موجود زنده‌ای است که نیاز به مواظبت و ادامه حیات دارد لذا ما دانشگاهیان باید نسبت به فرهنگ سازی کاشت درخت و اهمیت آن و همچنین در حفظ و نگهداری آن کوشا بود.

وی با توجه به اینکه همه ما وظیفه داریم از منابع طبیعی و درختان حراست کنیم افزود: نسل جوان بویژه دانشجویان می‌توانند در فرهنگ سازی کاشت و حفظ منابع طبیعی در جامعه تحولی پویا بوجود آورند.

مصدقى با تقدیر از اقدام قابل تحسین دانشگاهيان پيام نور مركز بندرعباس گفت: اهمیت کاشت درخت و حفاظت از آن در اسلام بر هیچ کس پوشیده نیست اما مهم کار اصولی و عملی است.

مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در دانشگاه پیام نور خمیر برگزار شد

بمناسبت روز درختکاری و در چهلمین بهار پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، 40 نهال با حضور فرماندار شهرستان و جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور بندر خمیر در محوطه دانشگاه کاشته شد.

 به منظور ترویج فرهنگ حفظ و احیاء منابع طبیعی و با شعار "با کاشت نهال، همیار طبیعت باشیم" دکتر احمد زاهری رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر، خواستار فرماندار شهرستان جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه با کاشت نهال در محوطه دانشگاه بر اهمیت حفظ محیط زیست و فرهنگ درختکاری تأکید کردند.
وی با اشاره به نقش درختکاری در حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: امروزه فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست در پاکی آب و هوا و دفع الودگی های زیست محیطی نقشی بسیار مهم، حیاتی و زیربنایی دارد و دانشگاه پیام نور واحد بندر خمیر با پیش قدم بودن در این امر مهم، گام بلندی در ایجاد بستر مناسب برای درختکاری و حفظ محیط زیست برداشته است.
زاهری اظهار داشت: گرامیداشت منابع طبیعی نباید به یک روز و یک هفته خلاصه شود و باید برای حفظ و نگهداری از این سرمایه‌های خدادادی در تمامی طول سال تلاش کرد.
وی تصریح کرد: براي ارتقاي فرهنگ حفظ منابع طبیعی باید جامعه را نسبت به اهمیت این منبع خدادادي حساس کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر اضافه کرد: نسل انسان در طبیعت شکل گرفت و این طبیعت نسل ما را نجات داد تا انسان به علم نو رسید اما هم اینک طبیعت برای بقا به ما نیاز دارد، بنابراین نباید به هر شکلی با این طبیعت برخورد کرد.
مراسم درختکاری در دانشگاه پیام نور مرکز بندرلنگه

 رئیس دانشگاه خانم دکتر عفت آدم زاده بیان نمود: به مناسبت گرامیداشت روز ملی درختکاری و با توجه به اهمیت محیط زیست و فضای سبز به ویژه در محیط دانشگاه، مراسم درختکاری با حضور اداره منابع طبیعی و مسئولین شهرستان بندرلنگه و دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور مرکز بندر لنگه در محوطه دانشگاه با غرس تعدادی اصله نهال ثمر ده و کاشت  شاخه های گل و هرس کردن درختان اضافی با همکاری شهرداری لنگه برگزار شد.
وی افزود: تعدادی از کارکنان و دانشجویان پیام نور کانون هلال احمر در مراسم  هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و کاشت نهال در مکان گلزار شهدای شهرستان بندرلنگه که توسط اداره منابع طبیعی و شهرداری شهرستان بندرلنگه برگزار گردید حضور فعال داشتند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: