پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
بیژن عباسی اعلام کرد:
یک استاد دانشگاه معتقد است شرکت های دانش بنیان علا‌ه بر تامین نیاز کشور امکان ارائه خدمات فنی و مهندسی به عراق و سوریه را دارند و موفق به صادرات ۴۵۰ میلیون دلاری شدند.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، بیژن عباسی آرند استاد دانشگاه تربیت مدرس در برنامه رو در رو با محور بازسازی سوریه و عراق بیان کرد: من اعتقاد دارم کشورهای عراق و سوریه فرصت های طلایی برای متخصصین ایرانی به ویژه متخصصین IT  و ICT هستند.
وی ادامه داد: در سالیان اخیر در کشور تجربیات بسیار ارزشمندی در حوزه IT  و ICT داشتیم و شرکت های بسیاری در بخش خصوصی در قالب استارت آپ ها در ایران فعال شده است.
این استاد دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان زیرساخت های بسیار خوبی در کشور ما فراهم کردند و در حال تامین نیازهای کشور هستند و حوزه خدمات فناوری صادرات به دیگر کشورها هم دارند.
عباسی آرند تصریح کرد: این شرکت های دانش بنیان بر اساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۴۵۰ میلیون دلار صادرات خدمات به دیگر کشورها داشتند.
وی ادامه داد: در واقع شرایطی که عراق و سوریه دارد و زمینه هایی که دارند با توجه به شرایطی که در این چند سال داشتند، فرصت های خوبی است که شرکت ها حضور پیدا کنند.
عباسی آرند گفت:  من فکر می کنم با تعامل دولت مسائل قانونی بین ایران و سوریه قابل حل است و دولت می تواند با تامین خط اعتباری بخش بسیاری از مسائل حضور و سرمایه گذاری در سوریه را رفع کند.
وی ادامه داد: ایجاد خط اعتباری برای شرکت هایی که توانایی ارائه خدمات دارند و توانمندی مالی ندارند و ممکن است امکان بازگشت سرمایه آنها در کوتاه مدت ممکن نباشد با کمک دولت این مسئله را می توان حل کرد.
این استاد دانشگاه گفت: توانمندی شرکت های ایرانی در زمینه خدمات فنی و مهندسی به ویژه در حوزه آی تی آی سی تی بالاست و قابلیت اجرای پروژه های بسیاری در سوریه و عراق را داریم.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: