پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
نمایندگان مجلس ملی چین که غالبا از اقوام مختلف ساکن این کشور هستند، با رییس جمهور چین دیدار و گفتگو کردند.

بازدید از مناطق یا شرکت در مباحثات هیات های منطقه ای در حاشیه دو نشست سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین، شی جین پینگ رییس جمهوری چین همواره به شنیدن صدای نمایندگان مجلس بسیار اهمیت می دهد. در حاشیه برگزاری دو نشست امسال، نمایندگان از سوی کشاورزان، موسسه داران خصوصی، مناطق فقیرنشین فرصت دارند با شی جین پینگ گفت و گوی مستقیم داشته و با او درباره توسعه سبز، تجدید حیات روستایی، نوآوری و کارآفرینی، فقرزدایی و ... گفت و گو کنند.


در مباحثات گروه نمایندگی مغولستان داخلی، وویون بو، نماینده قومیت مغولی از شی جین پینگ دعوت کرد به زادگاهش گاچا سفر کند. چگونگی هدایت دامپروران برای تحقق زندگی نسبتا مرفه، عنوان سخنرانی او است. او در وطن خود یک دامپروری گاو دایر کرد و طی 5 سال تلاش، زنجیره ای از کاشت، دامپروری، کشتار دام و تولید، رستوران و فروش شکل گرفت و در راس مردم فقیر محلی و اطراف، یک راه ثروت مند شدن از طریق توسعه سبز را انتخاب کرده است. شی جین پینگ پس از شنیدن سخنرانی او پرسید که چطور به روستایشان برود و او را تشویق کرد تا با ایجاد برند خود، راه جدید توسعه با کیفیت بالا توام با اولویت محیط زیست و توسعه سبز را دنبال کند.

در مباحثات هیات نمایندگی هه نان، لی لیان چنگ، نماینده کشاورزان رویای روستاییان برای داشتن پوشاک و خوراک کافی، تحصیلات و سلامتی را برای شی جین پینگ توضیح داد و گفت که این رویای هزار میلیون نفر از کشاورزان چین است. شی جین پینگ گفت: همراه با درخواست مردم برای زندگی بهتر و تجدید حیات روستایی، روستاهای مدرن به جایی پر از امید تبدیل خواهد شد.

استان گان سو، استان نمونه رهایی یافته از فقر در چین به شمار می رود. شی جین پینگ پس از انتخاب شدنش به عنوان دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست نیز این استان را به عنوان مقصد اول سفر خود انتخاب کرد و مخصوصا به روستایی دوردست در این استان رفته و با کشاورزان در آن جا گفت و گوی صمیمانه داشت. امسال نیز او در مباحثات هیات نمایندگی استان گان سو شرکت کرد. شی جین چینگ گفت: اکنون تا تحقق هدف فقرزدایی در سال 2020 میلادی کم تر از دو سال مانده است و نیز سخت ترین زمان است. برای تحقق هدف فقرزدایی هر چه به زمان کلیدی نزدیک تر می شویم، باید بر تلاش زیاد و عزم راسخ اصرار بیشتری داشته باشیم. نباید دست به اقدامات جهشی و سریع رو به جلو زد. ما به موفقیت سریع ولی تقلبی نیاز نداریم. این نوع اشتباه در تاریخ وجود داشته، ما اکنون هر بار با چنین پدیده ای رو به رو شویم، باید بی درنگ آن را اصلاح کرده و برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباهاتی تلاش کنیم. 

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: