پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
گیتی آنلاین-یک منبع نزدیک به مجلس اعلا شامگاه یکشنبه به خبرنگار ایرنا در بغداد اطلاع داد، در جریان جلسه فوق العاده یکشنبه شب سران ائتلاف ملی عراق (ائتلاف فراگیر شیعیان)، عمار حکیم به ریاست این ائتلاف برگزیده شد.
این منبع جزییات بیشتری ارائه نکرد و تا ساعت مخابره خبر (2 بامداد دوشنبه) نیز هیچ یک از مقام ها و منابع رسمی این جریان بزرگ سیاسی عراق ، در این زمینه خبری ندادند.
براساس این گزارش، سران ائتلاف ملی ، بزرگترین جریان سیاسی عراق و جریان فراگیر شیعیان که مدت ها در خصوص انتخاب رئیس جدید دچار اختلاف نظرهایی بود، سرانجام بر سر تعیین رئیس جدید به توافق رسیدند.
عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که به عنوان رئیس جدید ائتلاف ملی عراق برگزیده شده، فرزند مرحوم عبدالعزیز حکیم و برادرزاده شهید سید محمد باقر حکیم موسس مجلس اعلاست که در جریان بمب گذاری هفتم شهریور 1382 شمسی در کربلای معلی به شهادت رسید. این روحانی جوان عراقی در میان جریان های سیاسی عراق به عنوان یک شخصیت معتدل شناخته می شود که رابطه ای نسبتا خوب با کلیه جریان های سیاسی دارد.
ائتلاف ملی که دچار پاره ای اختلافات درونی شده بود، از دو سال پیش که با انتخاب حیدرالعبادی توانست بر بحران سیاسی همزمان با یورش داعش غلبه کند، عملا کارایی خود را از دست داده بود. 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: