پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
عرضه اوراق هلدینگ خلیج فارس مورد استقبال بازار سرمایه قرارگرفت؛
روز شنبه 25 اسفندماه بورس تهران شاهد استقبال بازار سرمایه از عرضه10000 میلیارد ریال اوراق هلدینگ خلیج فارس بود.

 بازار سرمایه از پذیره‌نویسی 10هزار میلیارد ریال اوراق هلدینگ خلیج فارس استقبال کرد.

به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین، جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج‌فارس در نشست خبری مربوطه به آغاز عرضه اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس گفت :
اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس با نرخ سود 16 درصد در بازار سرمایه ثبت و عرضه می‌شود.

وی پیش بینی کرد این عرضه با استقبال بازار سرمایه همراه خواهد شد.

ربیعی افزود: امروز افتخار دیگری در بازار سرمایه و صنعت پتروشیمی کشور اتفاق می‌افتد و مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره مبتنی بر سهام هلدینگ خلیج‌فارس با نرخ علی‌الحساب سالانه 16درصد، در بازار سرمایه عرضه می‌شود.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: این اوراق قابلیت معامله را نیز دارند و پیش‌بینی می‌کنیم بتواند سودی بیش از 16 درصد را نیز محقق کند. 

ربیعی اظهارداشت : طی روزهای اخیر با انتشار خبر عرضه این اوراق بازخورد مثبتی از سوی بازار سرمایه دریافت کردیم.

وی پیش بینی کرد: امروز در نخستین ساعات عرضه این اوراق استقبال خوبی از آن صورت گرفته و کل اوراق در مدت زمان کوتاهی به فروش برسد.

لازم به ذکر است ؛ هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت‌های زیرمجموعه آن حدود 40درصد تولید و صادرات پتروشیمی کشور را در اختیار دارند.

وی یادآوری کرد: ما در ابتدای سال جاری اعلام کرده بودیم که امسال حضور و عملکرد هلدینگ خلیج‌فارس متفاوت خواهد بود و حضور پررنگ‌تری در بازار سرمایه خواهد داشت.

ربیعی اذعان داشت: امسال سهام شرکت پتروشیمی پارس را در بورس عرضه کردیم که به یکی از سودآورترین شرکت‌های پتروشیمی در بورس تبدیل شد.

وی افزود: ما به عنوان یکی از بازیگران بزرگ بازار سرمایه مصمم هستیم تا از ابزارهای مختلف این بازار بهره ببریم که یکی از این ابزارها اوراق اجاره است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تصریح کرد: هلدینگ خلیج‌فارس حدود 12 درصد ارزش بازار سرمایه را در قالب شرکت‌های پتروشیمی مبین، پارس، فجر، پترول و خود هلدینگ در اختیار دارد و به تبع این امر باید از مواهب و ابزارهای این بازار نیز بهره‌مند شود. 

وی افزود: شرکت هلدینگ خلیج‌فارس در کنار سایر ابزارهای تامین مالی از جمله صندوق توسعه ملی، فاینانس خارجی و وام، نگاهی جدی به تامین مالی از طریق اوراق اجاره بازار سرمایه دارد.

ربیعی اعلام کرد: بخشی از منابع حاصل از این تامین مالی صرف پروژه‌های اولویت‌دار ما از جمله بیدبلند خلیج‌فارس، پتروشیمی لردگان، پتروشیمی ایلام و سایر پروژه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی خواهد شد.

وی در پایان از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار و شرکت‌های تامین سرمایه که در اجرای این اقدام با شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس همراهی کردند، تشکر کرد.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: