پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تحریم آمریکا علیه ایران را جنایت علیه بشریت خواند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در‌آیین رسمی افتتاح فازهای 13 و  22، 23 و 24 پارس جنوبی اظهار داشت: دشمن فکر می‌کرد با تحریم ایران همه طرح‌ها و پیشرفت‌های ما متوقف خواهد شد و مردم ما را آنچنان در فشار اقتصادی قرار می‌دهد که مردم عجز خودشان را در برابر استکبار نشان می‌دهند اما این ملت بزرگ، تاریخ‌ساز و ایثارگر در تمام مقاطع تاریخ و بویژه در سال جاری نشان داده، ایستادگی و مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

وی افزود: از اینکه من در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم 5 نوبت به پارس جنوبی آمده‌ام و هر بار افتتاح‌های بزرگی را شاهد بودیم، این نشان می‌دهد که ما در مسیر پیشرفت و تعالی قرار داریم.

رئیس جمهور با اشاره به بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاه بندرعباس و همچنین پروژه‌های پارس جنوبی اذعان داشت: بهره‌برداری از این پروژه‌های بزرگ، نتیجه پیوند مستحکمی است که بین دولت و تمامی بخش‌های اجرایی و پیمانکاری کشور وجود دارد.

وی افزود: اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا امروز تولید بنزین کشور دو برابر شده نشاندهنده تحرک و فعالیت بویژه در صنعت نفت کشور است و در تحریم اخیر شاهد بودیم که آمریکا حتی به فکر تحریم بنزین ایران نیز نیفتاد چرا که می‌دانست ایران در تامین بنزین خودکفا شده است؛ همچنین امروز در تامین گازوئیل و گاز نیز خودکفا هستیم در حالیکه در دولت‌های قبل در زمستان مجبور به واردات گاز بودیم و کشوری که از آن گاز وارد می‌کردیم در یک مقطع قیمت گاز را 9 برابر افزایش داد و در دولت وقت چاره‌ای جز خرید گاز با این قیمت نداشتند اما امروز دیگر ما روی پای خودمان ایستاده‌ایم و تحت تاثیر این تصمیمات و موقعیت‌ها قرار نمی‌گیریم.

روحانی با بیان اینکه تحریم آمریکا علیه ایران یک جنایت علیه بشر است گفت: وقتی ما کالایی را می‌خواهیم وارد کنیم، آمریکا و تحریم‌کنندگان ایران به تمام سیستم بانکی دنیا فشار وارد می‌کنند تا ما نتوانیم آن کالا را وارد کنیم؛ ما امروز ذخایر بسیار بالایی در کالاهای اساسی داریم اگر اینچنین نبود، آمریکا که می‌گوید ما به دنبال فشار به مردم ایران نیستیم، بدترین فشار را از این تحریم‌ها به مردم ایران وارد می‌کرد اما خوشبختانه توانستیم با تدابیری که اندیشیده شده جلوی وارد شدن این فشار به مردم را بگیریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: تحریم قبل از آنکه جنگ اقتصادی باشد، جنگ روانی است و آمریکا تلاش می‌کند مردم ایران نسبت به فردای خود، ماه آینده و سال آینده خود ناامید باشند و فکر کنند هر چه می‌گذرد اوضاع مشکل‌تر و بدتر خواهد شد.

وی افزود: زمانی که دولت یازدهم آغاز شد قیمت دلار پایین آمد و سرمایه‌گذاری شروع شد در حالیکه ما هنوز کاری انجام نداده بودیم چرا که مردم با آمدن دولت به آینده امیدوار شدند و گفتند که این دولت می‌تواند مشکلات ما را با جامعه جهانی حل کند و شاهد بودیم با وجود آنکه مذاکرات هسته‌ای در سال 94 به نتیجه رسید و در پی سال‌های 92 تا 94 تحریم‌ها ادامه داشت اما در طی همین سال‌ها اثرات خود را گذاشت چرا که مردم به‌ آینده امیدوار بودند.

روحانی ادامه داد: این امیدواری به آینده است که تاثیرات مثبتی می‌گذارد وقتی مردم نسبت به 6 ماه آینده خود نگران باشند، این نگرانی در تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری و آرامش روانی جامعه اثرگذار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا هیچ‌گاه به اهدافش نمی‌رسد گفت: اینکه فکر می‌کند ملت ایران در برابر مسیر غلط و حرکت ناحق آنها در فرود می‌آورد، فکری بیهوده است چرا که هم ملت ما بزرگ‌تر، هم رهبر ما شجاع‌تر و هم تمام مسئولان و نیروهای مسلح در کنار هم ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه هر چه سطح فناوری را بالا ببریم آلودگی محیط زیست را کاهش می‌دهیم، گفت: آلودگی محیط زیست در عسلویه برای ما مهم است و با کمک وزارت نفت، طرح‌هایی را برای مهار این آلودگی زیست محیطی در دست اجرا داریم.

رئیس جمهور با اشاره به سفر اخیر خود به عراق گفت: ما می‌توانیم با همسایگانمان روابط نزدیک و موثری داشته باشیم؛ بدخواهان ایران و عراق، در 30 سال گذشته نمی‌گذاشتند به مسیری درست در لایروبی رودخانه اروند برسیم که هم مردم بصره و هم مردم خوزستان بتوانند بهره‌وری بیشتری از این رودخانه داشته باشند؛ هر زمان به مذاکرات می‌رسیدیم یک عده شیطنت می‌کردند اما در سفر اخیر به توافقی رسیدیم و در بیانیه‌ای به صورت رسمی به آن تاکید شد که این کار انجام شود.

وی ادامه داد: ما روابط بسیار خوبی با عراق، ترکیه، آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، عمان و قطر داریم، اما یکی دو کشور هستند که امیدواریم آنها نیز مسیر درست را در پیش بگیرند؛ ما می‌خواهیم با همه 15 کشور همسایه‌مان رابطه خوبی داشته باشیم چرا که روابط خوب ما به نفع منطقه و به نفع تمامی کشورها است اما این روابط خوب به ضرر دشمنان ما، به ضرر آمریکا، به ضرر صهیونیسم و به ضرر دشمنان اسلام است و آمریکایی‌ها نمی‌خواهند که ما به این روابط بهینه و حسنه بین همسایگانمان دست یابیم.

روحانی تصریح کرد: آمریکایی‌ها نمی‌خواستند ما امسال که به زعم آنها، تحت شدیدترین فشارها هستیم پروژه‌ای را افتتاح کنیم، اما افتتاح‌های مختلف از جمله افتتاح‌های پارس جنوبی نشاندهنده شکست آمریکا در این هدفگذاری بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امیدواریم در سال آینده نیز با افتتاح 3 فاز دریایی جدید در پارس جنوبی، ظرفیت بهره‌برداری گاز از این میدان مشترک افزایش یابد، گفت: به من قول داده بودند که در شرکت گاز هر روز در سال جاری به 10 روستا گازرسانی شود که البته کمی از این هدفگذاری پایین آمدند اما امسال موفق شدیم به 3 هزار روستا گازرسانی کنیم که امیدوارم این مسیر در سال آینده نیز با همین سرعت و شدت ادامه پیدا کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: