پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
وزیر نفت از تکمیل پایانه صادرات نفت جاسک تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت: اولین محموله نفت صادراتی ایران برای صادرات از مکران از این پایانه نفتی در پایان سال ۹۹ صادر می‌شود.

بیژن زنگنه در آیین افتتاح رسمی فازهای 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر در پارس جنوبی به ظرفیت تولید 660 میلیون مترمکعب گاز غنی از مخزن پارس جنوبی در هر روز رسیده‌ایم که این ظرفیت با تکمیل 3 فاز دریایی در سال آینده و همچنین تکمیل فاز 14 در سال 99 به حدود 750 میلیون مترمکعب در روز می‌رسد که در این صورت به‌جز فاز 11، تمامی فازهای پارس جنوبی تکمیل خواهند شد.

وی افزود: امسال به‌طور متوسط تولید گاز کشور به‌صورت میانگین در روز به 841 میلیون مترمکعب رسیده بود که این رقم در سال آینده باز هم افزایش پیدا می‌کند که البته این ارقام به‌صورت متوسط در طول سال است اما به‌زودی تولید روزانه گاز کشور به یک‌هزار میلیون مترمکعب می‌رسد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به 43 درصد می‌رسید گفت: اکنون مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها به زیر 10 درصد رسیده اما اگر روند گذشته در میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها ادامه پیدا می‌کرد، امسال در شهرهای بزرگ نمی‌توانستیم از نظر میزان آلودگی هوا نفس بکشیم.

زنگنه درخصوص میزان گازرسانی گفت: گازرسانی کل کشور به 93 درصد رسیده و در اواسط سال 98، از میزان تعهد خودمان که رسیدن گازرسانی به 95 درصد جمعیت کشور بود فراتر خواهیم رفت.

وی تصریح کرد: پایانه صادرات نفت جاسک تا قبل از پایان سال 99 تکمیل و برای اولین بار، نفت ایران از مکران صادر می‌شود.

وزیر نفت با تأکید بر ادامه توسعه پروژه‌های میادین مشترک اعلام کرد: ما موفق شدیم طی سال‌های گذشته، میزان تولید نفت از میادین غرب کارون را به 5 برابر رسانده و اکنون روزانه از این میادین مشترک 355 هزار بشکه تولید نفت داریم.

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: