پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
سامانی سخنگوی وزارت کشور:
سخنگوی وزارت کشور گفت: دستگاه های مسئول نسبت به فعال نگه داشتن ۷۸۰۰ دوربین نظارتی و ثبت تخلف رانندگی در ایام نوروز اقدام کنند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به برگزاری نخستین نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیته ایمنی راههای کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان دستگاه‌های عضو در روز شنبه ۲۵ اسفند ماه اظهار داشت: این جلسه با هدف برنامه ریزی و نظارت و اجرای صحیح اقدامات موثر به منظور کاهش تصادفات رانندگی و افزایش هماهنگی در ایام نوروز ۹۸ تشکیل شد که تصمیمات اتخاذ شده در این نشست در ۲۰ بند جهت اجرا به استانداران ابلاغ شد.

وی در ادامه افزود: استانداران مکلف هستند جلسات ستاد راهبری کاهش تصادفات رانندگی را با حضور اعضای شورای هماهنگی ترافیک و کمیته ایمنی استان با دعوت از دادستان های استان ها به صورت مستمر تشکیل دهند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: طبق آمار دریافت شده از پلیس راهور ناجا میزان جان باختگان حوادث رانندگی در ۱۰ ماهه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۰.۷ درصد افزایش داشته است لذا این مهم در ایام نوروز به جهت افزایش سفرها باید از سوی مردم مورد توجه قرار گرفته و نسبت به رعايت قوانین رانندگی حساسیت ویژه‌ای به خرج دهند.

سامانی با تاکید بر اینکه برخورد با رانندگان متخلف وظیفه ذاتی پلیس راهور ناجا است، گفت: وزارت کشور از ناجا درخواست دارد که با رانندگان متخلف به ویژه رانندگانی که از مواد روانگردان و یا مشروبات الکلی استفاده کرده اند، بدون اغماض برخورد قانونی و جدی کند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها دامه داد :همچنین از پلیس راهور ناجا طبق بخشنامه اخیر وزیر کشور خواسته شده است که رانندگان پرتخلف را شناسایی کرده و با هماهنگی با دادستان های استان ها نسبت به جلوگیری از تردد آنها در این ایام اقدام کنند.

سامانی با بیان اینکه اکنون تعداد ۴۲۳۷ دوربین نظارتی و ۳۶۳۵ دوربین ثبت تخلف رانندگی در کشور وجود دارد که پلیس را در انجام وظیفه محوله یاری می کند، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول به خصوص پلیس راهور ناجا نسبت به فعال نگه داشتن تمام دوربین های نظارتی و ثبت تخلف در ایام نوروز اقدام کنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه استانداران، فرمانداران و شهرداران در اجرای طرح نوروزی ۹۸ برای ارائه خدمات به مردم و مسافران در محل ماموریت خود مشغول خدمت خواهند بود اظهار داشت: استانداران پس از پایان طرح نوروزی واحدهای نمونه و کم کار در سطح استان را برای تشویق و تنبیه تعیین و نتیجه را به وزارت کشور منعکس کنند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: