پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
سامانى سخنگوى وزارت كشور خبر داد:
سخنگوى وزارت كشور از اختصاص ٢٠ ميليارد تومان جهت مديريت بحران اوليه به ٤ استان سيل زده خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به وقوع سیل در ۴ استان گلستان، مازندران، سمنان و خراسان شمالی در پى بارندگی های شدید در روزهای اخیر اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی ها و گزارش هواشناسی مبني بر احتمال وقوع سيل در تعدادي از استانها؛ ستاد مديريت بحران در استان ها و شهرستان هاى متاثر از سيل قبل از وقوع حادثه تشكيل شد تا برنامه ریزی و پیش بینی های لازم جهت مقابله با این موضوع اتخاذ شود که در همین ارتباط هشدارهای لازم قبل از وقوع سيل به مناطق هدف اعلام شد.

وى در ادامه افزود: براساس گزارش‌های دریافتی میزان بارندگی در استان گلستان در سه روز اخیر معادل ۷۰ درصد میزان بارش ها در يك سال گذشته بود كه خساراتي را به هموطنان عزيزمان وارد ساخت.

وی ضمن ابراز همدردی با مردم این چهار استان که در ایام نوروز و سال نو دچار سختى و خسارت‌های مالی شدند گفت: دستگاه هاى اجرايى و درمانى و خدماتى، نیروهای هلال احمر، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در حال ارائه خدمات به مردم در این مناطق هستند و امدادرسانى كماكان ادامه دارد.

سامانى با تاكيد بر اينكه حفظ جان مردم اولويت مهم مديريت بحران بوده است، تصریح‌کرد: امدادرسانى هوايى توسط ٣ بالگرد در مناطق سيل زده انجام شد و ساكنان روستاهايى كه در محاصره سيل قرار گرفته بودند به نقاط امن منتقل شدند و خوشبختانه با همراهى مردم عزيزمان از وقوع حوادث ناگوار انسانى پيشگيرى به عمل آمد.
سامانى افزود: از دقایق ابتدایی وقوع حادثه با دستور وزیر کشور رئیس سازمان مدیریت بحران كشور جهت مدیریت میدانی و نظارت کافی، در مناطق سيل زده استانهاى گلستان و مازندران حضور داشته اند  و با پیگیری های وزير کشور اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به ۴ استان تحت تاثیر جهت اقدامات اوليه مديريت بحران اختصاص پيدا كرد.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: این حادثه خسارت های زیادی به بخش کشاورزی و اماكن مسكونى وارد ساخته است که کارشناسان مربوطه جهت ارزیابی خسارت ها در مناطق سيل زده حضور دارند و پس از برآورد نهایی، پیشنهادات جبران خسارت ها از سوی وزارت كشور به هیئت وزیران ارائه خواهد شد.

سامانى با اشاره خدمات ارائه شده تا صبح امروز در استان گلستان تاکید کرد: دستگاههاى خدمات رسان در ١٠ شهرستان و ٧٥ شهر و روستا و محورهاى كوهستانى استان گلستان اقدام به خدمات امداد و نجات کرده اند که بر این اساس به بیش از ٣٧ هزار نفر امدادرسانی شده و بیش از ۶ هزار و ٢٠٠ نفر اسکان اضطراری داده شده اند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: