پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۴
وزیر کشور:
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی با همه امکانات برای کمک به مردم سیل زده، پای کار هستند، گفت: دولت خسارات ها را جبران خواهد کرد.
به گزارش  گیتی آنلاین پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نخستین دقائق بامداد امروز سوم فروردین ماه در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ساعت 24 شبکه پنج سیما با اشاره به اینکه صبح امروز در استان گلستان حضور خواهد یافت، گفت: به دستور رئیس جمهور، صبح امروز در استان گلستان حضور خواهم یافت و به مازندران و خراسان شمالی هم خواهم رفت.

وزیر کشور با اشاره به اینکه حجم بارندگی های استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی بیش از چند برابر بارندگی در مدت مشابه سال های پیش بوده است، اضافه کرد: دبی آب در استان گلستان در بالا دست 570 متر مکعب بر ثانیه بوده است در حالی که ظرفیت رودخانه "گرگان رود" کمتر از آن است .

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی با همه امکانات فنی و مهندسی و به ویژه گروه های داوطلب مردمی،  کمک کردند، افزود: در این مدت، سعی کردیم مسیرهای سیلاب را تغییر دهیم تا خسارت ها کمتر شود.

وی گفت: کمک های مردمی به ویژه مردم خوب "آق قلا" و علمای آنجا موجب شد مردم مسیر را تخلیه کنند به طوری که در این مسیر ها تلفات انسانی نداشتیم و البته  آب گرفتگی ها و  ورود آب به منازل وجود دارد که ان شاء الله پس از فروکش کردن، به سرعت تخلیه می شود.

رحمانی فضلی افزود: سیلاب بعد از "آق قلا" به سمت "گمیشان" ادامه یافته که حجم دبی آب در آن جا کمتر شده و البته همه منازل در آن مسیر تخلیه شده است.

وی ادامه داد: همه تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا تلفات انسانی نداشته باشیم. البته متاسفانه دو مورد  در «کلاله» و «مینودشت» واقع شده است، اما در این مسیر تلفات انسانی نداشتیم.

وزیر کشور گفت: همه امکانات پشتیبانی از جمله پتو، چادر و اسکان های موقت و کمک غذایی انجام شده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه جلسات شورای تامین و کمیته بحران تشکیل خواهد شد و تصمیمات را در محل اتخاذ خواهیم کرد، ادامه داد: از صبر و حوصله مردم و همکاری های خوب آنها و دستگاه های اجرایی تشکر می کنم.

وی با تاکید بر اینکه مردم نگران نباشند و خسارت ها جبران خواهد شد، افزود: علمای استان به ویژه نماینده ولی فقیه، در بسیج مسئولان و مردم همکاری خوبی داشتند و امیدواریم مشکلات را به سرعت حل کنیم.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: