پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
جهانگیری:
معاون اول رئیس جمهور پس از جلسه ستاد مدیریت بحران که در نهاد ریاست جمهوری با حضور وزرا تشکیل شد گفت‌: حفظ جان مردم اولویت اول کشور در سال‌های اخیر است.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، اسحاق جهانگیری در پایان جلسه ستاد مدیریت بحران که امروز دوشنبه پنجم فروردین در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: ستاد مدیریت بحران به طور مرتب در وزارت کشور برگزار شد امروز به دلایلی که مهم بود درخواست کردم جلسه در ریاست جمهوری برگزار شود و خودم و دیگر وزرا در جلسه حضور یابند.
وی ادامه داد: در این جلسه در مورد استان هایی که احتمال وقوع سیل در آنها وجود دارد برای دو سه روز آینده تصمیم گیری شد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تحقیق پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارش شدید از آغاز سال، عنوان کرد: وقوع سیل در استان‌های گلستان و مازندران به نحوی بود که ۶۵ درصد بارندگی سال ظرف دو روز اتفاق افتاد.
جهانگیری در ادامه گفت: بارش شدید باعث شد تا سدها سرریز شود و سیل وارد شهرها شد و سیلی بسیار بزرگی ایجاد شد که شرایط بسیار دشواری برای مردم استان های گلستان و مازندران ایجاد شد.
معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: خوشبختانه به دلیل پیش بینی هایی که صورت گرفته بود همچنین هشدار هایی که داده شد و آمادگی که مردم داشتند باعث شد تا تلفات نداشته باشیم و یا بسیار اندک بود که البته فوت یک نفر هم برای کشور بسیار درد آور است.
جهانگیری تصریح کرد: مهمترین اولویت در سیلی که تا الان داشتیم و ظرف امشب و فردا و تا دو سه روز آینده خواهیم داشت حفظ جان مردم است البته که خسارت‌های مادینه مهم است اما آنها قابل جبران است اما جان انسانی که از دست می‌رود دیگر برای ما قابل جبران نیست.
معاون اول رئیس‌جمهور در پایان از مردم تقاضا کرد به هشدارها توجه جدی کنند چرا که جان آنها برای کشور خیلی مهم است و دولت باید از جان مردم حفاظت کند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: