پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
با اجرای فاز دوم طرح كاهش در سطح شهر تهران؛
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از مراجعه بیش از 853 هزار دستگاه خودرو مشمول معاینه فنی از ابتدای آبان ماه و هم‌زمان با اجرای فاز دوم طرح کاهش در سطح شهر تهران خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «نواب حسینی‌منش» با اشاره به اجرای فاز دوم طرح کاهش در سراسر شهر تهران از ابتدای آبان‌ماه سال 97 گفت: از ابتدای اجرای فاز دوم طرح کاهش (ابتدای آبان ماه تا پایان سال 97) بالغ بر 853 هزار و 602 خودرو برای دریافت گواهی معاینه فنی مراجعه کرده‌اند.
 
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان این‌که هدف اصلی اجرای این طرح، ممنوعیت تردد خودروهای آلاینده است، از جریمه و شناسایی ۳ میلیون و 730 هزار خودرو توسط دوربین‌های سطح شهر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و یادآور شد: از ابتدای فروردین‌ماه تا ابتدای آبان‌ماه سال 97، 2 میلیون و 693 هزار و 557 دستگاه خودرو به دلیل نداشتن گواهی معاینه فنی اعمال قانون شده‌اند این در حالی است که از ابتدای آبان ماه تا پایان اسفندماه 97 و هم‌زمان با اجرای فاز دوم طرح کاهش در سطح شهر بالغ بر 957 هزار و 96 دستگاه خودرو در محدوده‌ی زوج و فرد و 77 هزار و 815 دستگاه خودرو، خارج از محدوده‌ی زوج و فرد  از طریق دوربین‌های سطح شهر شناسایی و جریمه‌شده‌اند.
حسینی‌منش با اشاره به این‌که از ابتدای سال 97 تا پایان اسفندماه نیز 1 میلیون و 827 هزار و 802 دستگاه خودرو برای دریافت گواهی معاینه فنی مراجعه داشته‌اند گفت میزان مراجعات سال 97 در مقایسه با سال 96، 18 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار کرد: بیشترین خودروهایی آلاینده به ترتیب پراید، پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ بودند و بر اساس سال تولید نیز به ترتیب خودروهای پیکان، نیسان و در مراحل بعدی وانت مزدا و خودروی آر.دی که سال تولیدشان بالاتر از سال ۱۳۸۴ است، بیشترین میزان آلایندگی را داشته‌اند.
حسینی‌منش با اشاره به این‌که اجرای مرحله دوم طرح کاهش در افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی تأثیر بسزایی داشته است، اظهار کرد: از میزان کل خودروی مراجعه کرده ۳۵۰ هزار دستگاه به دلیل آلایندگی و 43 درصد به دلیل نقص فنی مردود شده‌اند.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به علت مردودی این خودروها گفت: گازهای خروجی ۲۹ درصد، عمر ایستایی ۲۷ درصد، عیوب ظاهری ۱۲ درصد، تست ترمز ۱۰ درصد و سایر موارد بیشترین علت مردودی را تشکیل می‌دهند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: