پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
اخیرا مشاهده شده میراث فرهنگی آزادشهر به گردشگران و مسافرین نوروزی اطلاعات نادرست ارائه می دهد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان ، مدتی قبل در بازدید از موزه مردم شناسی شاهد اطلاعات نادرست در خصوص معرفی فرهنگ برخی اقوام روبرو شدیم و مراتب به مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آزادشهر و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اطلاع داده شد. 


تصویر فوق متعلق به بانوی قوم بلوچ با لباس محلی است اما در پایین آن نوشته شده "زن سیستانی" که اشتباه است.


تصویر فوق مربوط به خانمی است با لباس محلی بلوچی در حال منجوق دوزی است اما در توضیحات به اشتباه این تصویر را به قوم سیستانی نسبت داده اند . گرچه بانوان سیستانی پوشش اصیل دیگری دارند و در لباس خود نوعی رودوزی به بنام سیاه دوزی و خامه دوزی استفاده می کنند.تصویر فوق آیین چوب بازی سیستانی را نشان می دهد اما در قسمت توضیحات چیز دیگری قید شده است.

در بازه زمانی 20 روزه هیچ اقدامی در خصوص اصلاح این موضوع صورت نگرفت و اخیرا گردشگران و مسافرین نوروزی در بازدید از این موزه با اطلاعات اشتباه روبرو می شوند.


آیا میراث فرهنگی قصد توهین به اقوام را دارد ؟ آیا میراث فرهنگی استان گلستان نسبت به انتقادات و پیشنهادات شهروندان بی تفاوت است ؟ آیا مدیر میراث فرهنگی آزادشهر در این مورد تخصص ندارد ؟ این ها سوالاتی است که در برداشت اول به ذهن افراد می رسد.

در این خصوص منتظر توضیحات مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان هستیم.

تکمیلی/

به گزارش گیتی آنلاین , با پیگیری رسانه ای و همکاری مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برخی اطلاعات موزه مردم شناسی آزادشهر اصلاح شد.

 مدیر میراث فرهنگی آزادشهر در این زمینه اعلام کرد :مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان در تاریخ 8 فروردین از موزه بازدید داشته و تاکید کردند برخی اطلاعات اصلاح شود.

همچنین خبرنگار ما صبح روز شنبه 24 فروردین 1398 با مراجعه به اداره میراث فرهنگی آزادشهر قصد ورود به موزه جهت بررسی اطلاعات اصلاح شده را داشت اما مدیر مربوطه از خبرنگار ما خواست برای ورود به موزه بلیط تهیه کند.

حصارنوی افزود:این عکس از زمان افتتاح موزه سال 1392 تهیه و در موزه نصب گردیده است و اگر اشتباهی صورت گرفته به منزله دشمنی با اقوام نیست.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: