پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
سامانى سخنگوى وزارت كشور خبر داد:
سخنگوى وزارت كشور از آماده باش بودن شوراى هماهنگى مديريت بحران ٢٣ استان به طور ٢٤ ساعته در پى ورود سامانه بارشى جديد به منظور مقابله با سيل خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رسانى وزارت كشور، سيد سلمان سامانى سخنگوى وزارت كشور درباره نحوه اجراى مصوبات جلسه روز گذشته شوراى عالى مديريت بحران كه به رياست وزير كشور برگزار شد اظهارداشت: براساس دستور وزير كشور، شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور از ديروز تا پایان عبور سامانه بارشی از کشور و رفع مشکلات، در سطح ملى، و همچنین شوراهای هماهنگی مديريت بحران در ٢٣ استان تحت تاثير اين سامانه، به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و در مواقع لزوم اتخاذ تصمیم مى كنند. 

وى در ادامه افزود: استانداران و فرمانداران استانهای تحت تاثیر و كليه مديران دستگاه‌های مسئول در محل مأموریت خود حضور فعال داشته و انجام وظیفه مى كنند و مرخصی ها تا بازگشت شرايط به حالت عادى لغو شده است.

سخنگوى وزارت كشور با بيان اينكه  نیروهای مسلح در مورد لایروبی رودخانه گرگانرود و بازگشایی کامل مصب رودخانه كماكان بکار خود ادامه مى دهند تصريح كرد: در هر مكانى که ضرورت تخلیه مردم از آنجا وجود دارد با دقت کامل شرایط بررسی و در صورت احراز اين ضرورت سریعاً عمليات تخلیه انجام خواهد شد و در اين خصوص كليه دستگاهها مكلف به همكارى هستند.

سامانى گفت: با عنايت به اينكه مقرر شد كارگروه اطلاع رسانی جهت حفظ آرامش و اطلاع رسانى صحيح و به موقع به مردم، با مسئوليت و محوريت صداوسیما تشکیل جلسه داده و سیاستهای اطلاع رسانى را دنبال كند، انتظار مى رود با هماهنگى كه ايجاد مى شود اطلاع رسانی متفرقه انجام نشود و كليه اطلاع رسانی ها صرفاً از طریق مبادی رسمی خصوصاً صداوسيما و اطلاعيه هاى وزارت نیرو، هواشناسی و ستاد مدیریت بحران انجام گیرد.

وى خاطر نشان كرد: مسئولين سازمان مديريت بحران كشور به صورت مستمر با شوراهاى هماهنگى مديريت بحران استانهاى سراسر كشور در ارتباط هستند و براساس شرايط خاص هر استان تدابير ويژه اى اتخاذ شده است.

سامانى تاكيد كرد: حفظ جان و كاهش آلام فرد فرد هموطنانمان را، در هر شرايطى، وظيفه خود مى دانيم و از آحاد مردم، خصوصاً جوانان عزيزمان استدعا داريم ضمن توجه به هشدارها، با هوشيارى و دقت كامل اطلاعيه هاى رسمى را پيگيرى كرده و توصيه ها را با جديت رعايت نمايند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: