پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
سفارت ایران در بغداد در بیانیه‌ای اعلام کرد، در پی توافقات صورت‌گرفته میان تهران و بغداد، از فردا (دوشنبه) صدور روادید رایگان برای عراقی‌هایی که قصد سفر به ایران را دارند، آغاز می‌شود.
به گزارش گیتی آنلاین، سفارت ایران در بغداد امروز (یکشنبه) اعلام کرد، صدور روادید (ویزا) رایگان برای عراقی‌هایی که قصد سفر به ایران را دارند، از فردا آغاز می‌شود.

بر اساس گزارش «سومریه»، در این بیانیه آمده است، سفارت ایران و تمام کنسولگری‌های آن در عراق از فردا دوشنبه (اول آوریل/۱۲ فروردین) برای شهروندانی عراقی که می‌خواهند به ایران سفر کنند، «روادید رایگان» صادر می‌کند.

در ادامه این بیانیه اعلام شده، این اقدام در راستای نامه وزارت خارجه ایران، فرستاده شده در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۹ و نیز بیانیه مشترک پایانی در سفر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران به عراق در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۱۹ انجام می‌شود که در آنها به ورود شهروندان هر دو کشور با ویزای رایگان (به عراق و ایران) اشاره شده است.

سفارت ایران تأکید کرد، تمام ویزاهای ورود رایگان خواهد بود و هیچ هزینه‌ و عوارضی از عراقی‌ها گرفته نخواهد شد.

پس از آنکه در سفر ماه گذشته رئیس جمهور ایران به عراق اعلام شد که دو کشور ویزا برای یکدیگر را رایگان خواهند کرد، کابینه عراق سه‌شنبه هفته گذشته (ششم فروردین) ویزای رایگان برای ایرانیان را تصویب کرد. شبکه خبری «الفرات» عراق  در همین راستا گزارش داد «شورای وزیران (کابینه) معافیت ایرانی‌ها از هزینه روادید (ویزا) را به شرط اقدام متقابل ایران (برای عراقی‌ها) تصویب کرد». 

دیروز نیز دفتر نخست‌وزیری عراق بخشنامه‌ای به منظور رایگان شدن روادید سفر به این کشور برای ایرانی‌ها صادر کرد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: