پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
محسنی بندپی:
حضور مستمر مسئولان استانداری تهران در 4 منطقه مدیریت بحران موجب شده که بارندگی های اخیر خسارتی در بر نداشته باشد.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین طبق گفته استاندار تهران گزارشی درباره خسارت های ناشی از بارندگی های این ایام مخابره نشده است.
محسني بندپي در گفتگو با بخش خبری 18/30 شبکه 5 سیما گفت: 
سدهای استان تهران و البرز در بهترین شرایط بهره برداری قراردارند.
وی در ادامه از مردم خواست که به شایعات توجه نکنند. 
استاندار تهران افزود: در 24 ساعت گذشته با وجود بارندگی های سنگین که در ورودی های سدهای کرج، لتیان و سایر سدهای استان تهران در جریان است؛ شرایط کاملا تحت کنترل است.
وی ادامه داد: در سد لتیان خروجی جاجرود و نمرود باز شده  و کاملا شرایط را مدیریت می کنیم. 
وی همچنین خبرداد: برای کنترل شرایط مقرر شد تا به میزان نیم متر برثانیه خروجی دبی سد کرج باز شود 

محسنی بندپی در ادامه گفت: امروز بیشترین حجم بارندگی را داشتیم و ورودی سد لتیان151 متر بر ثانیه بود.
استاندار تهران از تبعات بارش ها این موارد مطرح کرد: ریزش سنگ و انسداد جاده در منطقه کن را داشتیم و به سرعت عوامل راهداری در محل حاضر شده و برای احتیاط  محدودیت رفت و آمد را در این منطقه اعمال کردیم.
استاندار تهران در ادامه گفت: در بازدید از شهرستان های اسلامشهر شمیرانات، قدس و شهریار موردی از آب گرفتگی در معابر گزارش نشده و اوضاع تحت کنترل است.
رودخانه کرج به صورت مدیریت شده در غرب استان در جریان است و دو شعبه این رودخانه یعنی  شاد چای و سالور در حوضچه هایی در غرب استان با وسعت 70 هکتار و با عمق 90 ذخیره می شوند.
  بندپی تاکیدکرد: حضور مستمر مسئولان استان در ۴ منطقه مدیریت بحران موجب شده که هیچ خسارت مالی و جانی در استان تهران گزارش نشده است.
در منطقه جنوبی استان در محدوده شهرستان ری با حضور حسن بیگی، معاون سیاسی در رصد مدیریتی بحران قرار گرفته و معاون بنده تا پایداری اوضاع در این منطقه و ستادهای مدیریت بحران محلی حضور مستمر خواهد داشت.
وی همچنین خبرداد: تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با حضور در مناطق جنوبی شرقی استان مانند پاکدشت، ورامین، رود دره‌های کن و فرحزاد و نیز مناطق اطراف به رصد وضعیت مدیریت بحران می‌پردازد.
استاندار در ادامه گفت: در منطقه غرب استان نیز، هماهنگی‌های لازم از سوی گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار به عمل آمده و این مقام مسئول نیز در مناطق غربی استان به ارزیابی و بررسی شرایط می پردازد.
بندپی افزود: تمامی عوامل ستاد مدیریت بحران در حوزه رود دره‌ها و مسیل‌ها حضور مداوم داشته و مسیر آب‌های ورودی را برای جلوگیری از هرگونه انسداد و وجود موانع احتمالی مورد رصد قرار دارد.
به گزارش گیتی آنلاین استانداری تهران از اولین ساعات بارندگی ها و گزارشات سیل در استان گلستان برای کمک به هموطنان در آق قلا کمک هایی را ارسال کردند و با تمام امکانات در برابر بارش های اخیر تدبیر کردند. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: