پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
حاجی بابایی :
کارآمدی تیم اصلاح طلب و اصولگرا محل تردید است به دنبال نیروهای انقلابی هستیم.
 


️رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می‌گوید می‌خواهیم برای انتخابات ۱۴۰۰ آشی بپزیم که همه مردم بخورند.

حمیدرضا حاجی بابایی که در پنج دوره حضور در مجلس، سابقه نمایندگی در ادوار مهمی همچون مجلس پنجم و ششم را دارد، در آبان ماه 88 از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان وزیر دولت دهم معرفی شد و توانست از مجلس هشتمی که خود نیز عضو هیئت رییسه آن بود، رأی اعتماد برای ورود به وزارت آموزش و پرورش را بگیرد.
او در ادامه فعالیت سیاسی خود "یکتا" را تشکیل داد که به "جمنا" وصل شد و از سوی همین تشکل هم برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.


↙️وی اصطلاح "اصولگرایان" را قبول ندارد و می‌گوید جایگزین آن، "جبهه نیروهای انقلابی" است و استدلال می‌کند: از آنجا که کارآمدی دو تیم اصلاح‌طلب و اصولگرا در جامعه محل تردید است، ما به دنبال آن بودیم که در جامعه به دنبال نیروهای انقلابی باشیم - اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا- و در این میان کارآمدی، صداقت و سلامت مهم است.


↙️حاجی بابایی که از مجلس پنجم از حوزه انتخابیه همدان در بهارستان حضور دارد، مدتی عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه بود که هم‌اکنون رییس جمهور حسن روحانی و جمعی از اعضای دولتش از آن حزب هستند. با این حال حاجی بابایی می‌گوید زمانی که متوجه شده حزب اعتدال و توسعه به سمت اصلاح‌طلبان چرخیده از آن جدا شده است.
با وجود تمام انتقاداتی که در طول این سال‌ها از سوی سیاستمدارانِ حتی اصولگرا به عملکرد دولت دوم احمدی‌نژاد می‌شود، این عضو کابینه وقت از رویکرد و سیاست آن دفاع می‌کند و در حالی که فرش اتاق مصاحبه را نشان می‌دهد، می‌گوید: "بینی و بین الله روند دولت دهم از الان بهتر بود. این را آن فرشی هم که آنجا پهن شده، می‌فهمد دیگر."


↙️با حاجی‌بابایی درباره موضوعات مختلفی به گفتگو نشستیم؛ از انتخابات ریاست مجلس سال 97 تا انتخابات 1400. رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از کار تشکیلاتی و حرف‌شنوی سیاسی اصلاح‌طلبان تعریف می‌کند و معتقد است نقطه قوت آنها این است که اختلافاتشان را عیان نمی‌کنند. او می‌خندد و می‌گوید در میان نیروهای انقلابی تقریبا همه مجتهد هستند و لیدر هم که فراوان.
اما حاجی بابایی دست اصولگرایان یا به قول خودش نیروهای انقلابی را در شرایط فعلی پُر می‌داند و می‌گوید: با گوشت کیلویی 120 هزار تومان توقع دارید دست اصلاح‌طلبان پُر باشد؟!

◀️◀️بخش‌های مهم این مصاحبه:


↙️حزب اعتدال و توسعه تشکیل شد تا فضای جامعه دوم خردادی را از تندی درآورد

↙️ (در پاسخ به سوالی درخصوص حضور در دولت دوم احمدی‌نژاد و بحران‌های آن هنگام)  تاکید بزرگان بر تقویت و سر پا ایستادن دولت احمدی‌نژاد بود

↙️  دولت روحانی دلسوزانه زحمت کشید ولی اشتباهات استراتژیک انجام داد

↙️  تنها یک قول دولت عملی شد؛ گفت کاری می‌کنیم 45 هزار تومان یارانه پولی به حساب نیاید؛ الان هم واقعا مبلغ یارانه دیگر پولی نیست

↙️  اگر دست دولت بود، برای مذاکره با ترامپ جلو می‌رفتند؛ بیشتر از قبل هم می‌رفتند

↙️  نباید برنامه کشور را روی به قدرت رسیدن دموکرات‌ها در امریکا می‌بستند

↙️  جبهه نیروهای انقلابی نباید به نارضایتی مردم از دولت روحانی دل خوش کند

↙️  هیچ وقت دولت دست اصولگرایان نبوده بجز دوره احمدی‌نژاد؛ که آنجا هم بین اصولگرایان درگیری به وجود آمد

↙️  وضعیت کنونی اصلاح‌طلبان این است که در دولت هستند ولی می‌گویند نیستیم و موضع اپوزیسیون می‌گیرند

↙️  انصراف من به نفع لاریجانی در انتخابات ریاست مجلس از خواسته‌های عمومی اردوگاه ما بود

↙️  در جبهه نیروهای انقلابی، باب اجتهاد باز است و معمولاً سر بزنگاه همه مجتهد می‌شوند

↙️  جبهه نیروهای انقلابی آرمان‌گرایی می‌کند و اصلاح طلبان، واقعیت‌گرایی؛ مردم هم به واقعیت رأی می‌دهند.
منبع: خانه ملت - هانیه خاکپور

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: