پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۲
مردم گلستان از شرایط اقتصادی و خسارات ناشی از وقوع سیل اخیر به شدت متاثر هستند و در چنین شرایطی به نشاط اجتماعی نیاز دارند.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان ؛ از یک سو تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و از طرفی سوء مدیریت و نظارت ضعیف سبب ایجاد شرایط بد اقتصادی در کشورمان شد که در این میان بیشترین ضربه به معیشت مردم وارد می شود و بذر ناامیدی به دل مردم پاشیده می شود.
در چنین شرایطی مردم به نشاط اجتماعی نیاز دارند و برگزاری جشنواره ها ، نمایشگاه ها و نوروزگاه ها می تواند تا حدودی امید به زندگی را به مردم تزریق کند و همچنین استفاده از ظرفیت های غیر نفتی من جمله توسعه صنعت گردشگری می تواند نقش موثری برای مقابله با تحریم ها و تقویت اقتصاد کشور ایفا کند.
استان گلستان به لحاظ تعدد جاذبه های گردشگری و تنوع اقوام به نگارستان ایران شهرت یافته است و گردشگران زیادی بویژه در ایام نوروز در این استان تردد و اقامت می کنند و از جاذبه های آن دیدن می کنند که این موضوع نقش مهمی در آمد زایی برای استان دارد.
برپایی دهکده توریستی ، نوروزگاه و نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز کار نسبتا دشواری است و نیازمند همکاری مدیران استانی ، مدیران شهرستانی ، مدیران روستایی و هنرمندان می باشد.
از مدت ها قبل مسئولین برای خدمات دهی و میزبانی از گردشگران و مسافرین نوروزی طبق روال سنوات گذشته برنامه ریزی کرده و از طرفی افراد زیادی این استان را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب کرده بودند اما در آستانه عید نوروز ، وقوع سیل معادلات  آن ها را بر هم زد.
طی سال های اخیر استان گلستان با کمبود ذخایر آبی مواجه بود و وقوع سیل اخیر در استان تا حدودی این مشکل را بر طرف کرد که باعث خوشحالی برخی افراد بویژه کشاورزان شد اما از سوی دیگر علاوه بر اینکه خسارات و حواشی زیادی به همراه داشت ، مردم این منطقه را به شدت متاثر کرد.
در این میان برخی از مدیران و مسئولین از فرصت پیش آمده استفاده کرده و برنامه هایی که قرار بود در ایام نوروز برگزار کنند را به بهانه سیل حذف کرده و اعتبارات آن را صرف کمک به مردم سیل زده نمودند.
برخی از هنرمندان از مناطق مختلف کشور با حضور در کمپ های محل اسکان سیل زدگان با اجرای برنامه های هنری برای مدتی کوتاه مردم بویژه کودکان را شاد نموده و برخی افراد سیل زده نیز در همان مکان ها اقدام به برگزاری جشن ازدواج کردند.
نظر به اینکه در این گونه حوادث جان مردم از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید به یاد داشت در حال حاضر نشاط اجتماعی و امید یکی از مهمترین نیاز مردم استان گلستان است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: