پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
لاریجانی پیش از سفر به قطر:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این اجلاس در کشور دوست و همسایه ما قطر برگزار می‌شود که برای ما اهمیت دارد و زمانی هم که قرار بود مکان برگزاری این اجلاس مشخص شود، ما حمایت کردیم که در کشور قطر تشکیل شود.
به گزارش گیتی آنلاین، علی لاریجانی پیش از عزیمت به قطر برای حضور در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (آی پی یو) اظهار داشت: هدف از این سفر حضور در اجلاس مذکور است و قریب به ۲۰۰ کشور متشکل از رؤسای مجالس و هیئت‌های پارلمانی در این اجلاس شرکت می‌کنند و اجلاسی شبیه به مجمع عمومی سازمان ملل است که دولت‌ها در آن حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: این اجلاس فرصت بسیار مهمی است که می‌توان در آن درباره همکاری‌های همه جانبه بین المللی و همچنین همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اجلاس سالی دو بار برگزار می‌شود، تصریح کرد: این بار این اجلاس در کشور دوست و همسایه ما قطر برگزار می‌شود که برای ما اهمیت دارد و زمانی هم که قرار بود مکان برگزاری این اجلاس مشخص شود، ما حمایت کردیم که در کشور قطر تشکیل شود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه این اجلاس بسیار اهمیت دارد، افزود: در این اجلاس درباره موضوعات مهمی چون شرایط بین‌المللی، مشکلات تروریستی در دنیا، قاچاق مواد مخدر، مسائلی درباره حقوق افراد در کشورهای مختلف، نحوه توسعه کشورها و نقش پارلمان‌ها در این زمینه بحث می‌شود.

آمریکایی‌ها با بدنه مردم ایران دشمنی می‌کنند

لاریجانی با بیان اینکه فرصت خوبی است که در این اجلاس درباره رفتارهای رذیلانه آمریکایی‌ها نسبت به ایران بحث شود، گفت: در روزهای اخیر که سیل در برخی از استان‌های ما رخ داده بود با کمال تأسف وزیر خارجه نااهل آمریکا بیانیه مفتضحانه‌ای را صادر و به دروغ مطالبی را مطرح کرد، در حالی که صلیب سرخ یک نهاد بین المللی است و وظیفه‌اش آن است که در شرایط سختی چون سیل، زلزله یا جنگ بدون لحاظ مسائل سیاسی امدادرسانی کند اما آمریکایی‌ها در این شرایط سخت حاضر نشدند کمک‌های صلیب سرخ به هلال احمر داده شود.

وی با تاکید بر اینکه این مسئله حاکی از آن است که آمریکایی‌ها با بدنه مردم ایران دشمنی می‌کنند چرا که برخی از مردم ما در این سیل دچار آسیب شده بودند، تصریح کرد: البته خیلی مهم نیست که آنها چه می‌گویند چرا که با پیامی که مقام معظم رهبری دادند، مردم ایران خودشان برای کمک به مردم سیل زده شتافتند و نیروهای مسلح، هلال احمر، دولت، استانداران، همگی پای کار بودند و زحمات زیادی را کشیدند که اقدامات آنان در بسیاری از جاها نتیجه بخش بود.

رئیس مجلس اظهار داشت: البته قسمت‌هایی در استان‌ها دچار معضلاتی شدند که باید کمک‌های هلال احمر در آن بخش‌ها بیشتر می‌شد اما رذالت آمریکایی‌ها این بود که نگذاشتند کمک‌های صلیب سرخ به هلال احمر برسد.

وی تصریح کرد: در این شرایط و همچنین دشمنی‌هایی که آمریکایی‌ها در تحریم‌های اقتصادی دارند، رایزنی ایران با رؤسای پارلمانی همه کشورها اهمیت دارد و در حاشیه این اجلاس طبعاً با رؤسای مختلف کشورهای مهم جلساتی خواهیم داشت و راجع به همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران صحبت خواهد شد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: