پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
در دیدار نوروزی معاون حمل‌ونقل و ترافیک با مدیران و کارکنان مطرح شد؛
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر سیاست‌های تعریف‌شده شهرداری تهران در راستای مدیریت ترافیک پایتخت گفت: کنترل آلودگی هوا، توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه ناوگان دوچرخه‌سواری، توسعه پارکینگ‌های عمومی و پارک حاشیه‌ای در سطح شهر، چهار محور مورد تاکید معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در سال جاری است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایی صبح امروز به‌رسم آداب ایرانیان و به‌منظور تبریک سال نو با همکاران خود در این حوزه دیدار و گفت‌وگو کرد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کلان‌شهر تهران سال‌هاست که با معضل آلودگی هوا و ترافیک مواجه است، گفت: به لطف نزولات آسمانی و درعین‌حال اقدامات صورت گرفته در خصوص کنترل و نظارت بر عوامل آلایندگی خودروها (از طریق معاینه فنی) سال 97 را با کمترین روز آلوده و بدون تعطیلیِ ناشی از افزایش آلاینده‌ها در هوا سپری کردیم. ازاین‌رو ادامه برنامه‌های ما در جهت کاهش آلودگی هوای تهران به‌عنوان محور نخست اقدامات معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در سال 98 موردتوجه است.

پورسیدآقایی تاکید کرد: توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی با تکمیل خط 6 و 7 مترو، ساخت پایانه‌های موردنیاز مترو و خرید وسایل نقلیه عمومی اعم از واگن مترو، مینی‌بوس و اتوبوس از دیگر محورهای مورد تاکید در مدیریت ترافیک تهران است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه پارامترهای شاخص توسعه در یک شهر؛ حمل‌ونقل عمومی پاک، پیاده‌راه‌ها و دوچرخه است، گفت: حمل‌ونقل سبز باید محور عمل باشد که این مهم نیازمند یک برنامه‌ریزی جدی است. به همین منظور نیز توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری و افزایش تعداد این وسیله نقلیه پاک در دست اقدام است.

پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به تکمیل طرح ترافیک و برداشتن حلقه زوج یا فرد و توسعه فضای پارکینگ در سطح شهر خاطرنشان کرد: معتقدم جهت‌گیری و اقداماتِ در دست اجرا باید به‌گونه‌ای باشد که کاهش آلودگی هوا و ترافیک و نیز توسعه حمل‌ونقل عمومی را به همراه داشته باشد.

معاون شهردار تهران در پایان تاکید کرد: باید تلاش کنیم آسمان آبی شهر را که به خاطر تولید خودروی بی‌کیفیت ازدست‌داده‌ایم مجددا به پایتخت بازگردانیم.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: