پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
خجسته:
امیرخجسته نماینده همدان و فامنین گفت که من و حاجی بابایی و برخی از اعضاء مجمع نمایندگان همدان به اتفاق استاندر و مدیران استان ستاد بحران تشکیل دادیم و با اینکه همدان سومین استان باران خیز کشور بود میزان خسارت ها و تلفات را به حد اقل رساندیم به طوری که در همدان تلفات ناشی از سیل نداشتیم.


امیر خجسته در گفتگو با نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین درباره میزان خسارات و تلفات ناشی از سیل در همدان گفت: با توجه به اینکه پیش بینی ها و پیشگیریها انجام شد و خود من و آقای حاجی بابایی و برخی از اعضاء مجمع نمایندگان همدان از روز اول عید حضور داشتیم و ستاد بحران را به اتفاق استاندار و مدیران استان در روز پنجم عید تشکیل دادیم .

وی افزود: 132 نقطه بود که سیل خیز بود و شناسایی شد و روی این منطق کار شد . قبل از سیل در همدان و در استان سعی شد که تمام راه هایی که ایجاد سیل و طغیان است مسدود کنند و منحرف کنند که به روستا خیلی آسیب وارد نشود .

خجسته تبیین کرد: همدان سومین استان باران خیز بود ولی تقریبا تلفات نداشتیم.

وی تصریح کرد: مواردی که تلفات اتفاق افتاد به دلیل بی احتیاطی افراد بود. مثلا یک موتورسواری به تذکرات توجه نکرده بود و وارد جریان سیل شده بود این اتفاقات در سیل نبوده این موارد برحسب آنکه خود افراد به سیل وارد شده اند پیش آمده است. مثلا خودم رفته بودم قهاوند خانمی رفته بود روی پشت بام ، دیوار نم کشیده بود، خراب شد و فرد از بالای پشت بام سقوط کرده بود و زیر آوار قرار گرفته بود و به رحمت خدا رفته بود. مراقبت نکرده بود.

خجسته در ادامه تاکید کرد: همدان خوب مدیریت شد البته آسیب هایی در آثار باستانی داشتیم که خوب این هم دیگر از دست خارج شده بود و پیش بینی هایی آن نشده بود.

نماینده همدان و فامنین گفت: حتی مدیر میراث فرهنگی هم من شاهد بودم که خیلی تلاش کرد.

امیرخجسته اضافه کرد: دو تا روستا به نام تابع و سناج را حائلی ایجاد کردند و یکباره یک سیل سنگین آمد من خودم ساعت 2 نیمه شب به استاندار پیام دادم استاندار تماس گرفت و یک ساعت بعد آمد و در آنجا حضور پیدا کرد و عملکرد هوشمندانه ایشان از این که دو روستا را سیل ببرد جلوگیری کرد.

خجسته خرابی های به بار آمده از سیل را به طور دقیق اینطور گزارش کرد: 7250 واحد مسکونی در استان همدان آسیب کلی و جزئی دیده است. بالغ بر 570 کیلومتر راه در اثر سیل در این استان آسیب دیده است. میزان خسارت مزارع و باغات در حال ارزیابی است. ساختمان های اداری و تجاری آسیب دیده در سطح شهر همدان 1350 واحد می باشد. حدود 12000 هکتار اراضی کشاورزی آسیب دیده است .

نماینده همدان همچنین اعلام کرد : 10 میلیارد و ششصد میلیون تومان به بناهای تاریخی خسارت وارد شده است.

امیر خجسته پس از برشمردن میزان آسیب های سیل در همدان به ارائه آمار آسیب های سیل در شهرستان فامنین پرداخت و گفت: سیصد و سی و سه میلیارد ریال خسارتی است که به دلیل سیل به شهرستان فامینین وارد شده است.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: