پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تصویب مصوبه ای مبنی بر قید زمان ۱۰ ساله برای مصوبات مصلحتی این مجمع خبر داد و گفت: مصوبات مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان که به صورت مصلحتی تصویب می شود من بعد در مدت ۱۰ سال اعتبار دارد مگر آنکه ضرورتی در اجرای کمتر و یا بیشتر آن قوانین پیش آید.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با برگزاری نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید بعد از ظهر های چهارشنبه برگزار می شود و پیش تر در روزهای شنبه تشکیل جلسه می داد.
وی در رابطه با مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام تحت عنوان رفع اختلاف و نظر مجلس شورای اسلامی و ایراد آن از سوی شورای نگهبان که با اصرار مجلس مواجه شود، گفت: مجمع در صورت اصرار مجلس و ارسال قانون مورد اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام که در صورت وجود مصلحت نظام آن قانون مورد تصویب یا رد مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار می گیرد. 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مصلحت کشور در رسیدگی به مصوبه ای که مجلس اصرار دارد موکول به زمان است و نیاز به زمانبندی مصوبات مصلحتی داریم.
رضایی افزود: اعتبار مصوبات مبتنی بر مصلحت ۱۰ سال است مگر آنکه بنا بر مصوبات خاصی نیاز به زمان بیشتر یا کمتر برای مصوبات مصلحتی است.
وی همچنین به نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و گفت: موارد مهمی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد و به مسائل سیل‌زدگان پرداختند و مجمع از زحمات نهادها که با بسیج امکانات به کمک هموطنان شتافتند تشکر می کند و تقاضا می کنیم تا نهادهای دولتی به کمک رسانی ها سرعت بخشند و ضوابط دست و پاگیر را کم کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مسئله آمریکا و جنگ های آن مورد بحث در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که مجموع کشته های انها در ۵۰ سال اخیر برابر با جنگ جهانی بوده و انها که ارتش مشخصی دارند و با فعالیت های مشخص سپاه را که حامی صلح است تروریست می خواند.
رضایی تاکید کرد: سپاه مقابل صدام حسین ایستاد و همه افکار عمومی دنیا در حمله به ایران و کویت محکوم می کردند او را و سپاه در مقابل داعش ایستاد و بیشترین فداکاری را کرد در حالیکه آمریکا از صدام حمایت کردند و بعد از حمله عراق به کویت آمریکایی ها به سراغ عراق رفتند و اصلاً صدام را آمریکایی ها تحریک کردند که به ایران حمله کند.
وی گفت: به اعتراف مقامات آمریکا دانش توسط اوباما و هیلاری کلینتون ایجاد شد سپاه در مقابل دانش ایستاد و با کمک دولت های عراق و سوریه سپاه برای مقابله با داعش بیشترین فداکاری را کرد و این در حالی است که ارتش آمریکا در مقابل داعش بالعکس عمل کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به فعالیت های سپاه در مناطق سیل‌زده اشاره و عنوان کرد: سپاه در مواقع سیل و زلزله اولین نهادی هستند که خود را سپر بلای تروریست ها می داند.
رضایی همچنین با یادآوری اقدامات ارتش آمریکا در حمایت از داعش گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام آمریکا در تروریست خواندن سپاه را محکوم کرد و تشکر می کنیم از شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی و همه مردم که به حمایت از سپاه برخاستند و پاسخ بسیار خوبی به اقدام نابخردانه و غیر عقلانی دولت سپاه بود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیوستن ایران به پالرمو با اقدام آمریکا گفت: مقرر است کمیسیون خاصی برای بررسی پیوستن ایران به لوایح چهارگانه تشکیل شود و امروز اولین جلسه آن تشکیل شد و فارغ از هر مسئله ای صرفاً با توجه به منافع منابع مورد بررسی قرار می گیرد و البته رفتار آمریکا را هم در این کمیسیون بررسی و پس از آن در جلسه مجمع بررسی می شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مسائل مربوط به سیل های اخیر به سفر خودش به لرستان و خوزستان پرداخت و گفت: موضوع تغییر اقلیم و اجرای سیاست های کلی نظام مورد توجه مجمع است.
رضایی از تشکیل ستاد جهاد توانمند سازی با حضور ۱۱۰ خیریه خبر داد و گفت: این ستاد مسئولیت بازسازی کامل ۵ روستای استان لرستان با جمعیت ۵ هزار نفر و ۷ روستای استان لرستان را بر عهده گرفت.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: