پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز:
گیتی آنلاین_ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرزگفت: از روز ۲۵ اسفند طرح سلامت آغاز شد که تا ۱۷ فروردین نیز ادامه داشت. در ایام عید نوروز موضوع سلامت نوروزی در قالب کمیته های سلامت نوروزی به صورت جدی پیگیری شد.

دکتر حسین کریم در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه به بازدیدهای مکرر از بیمارستان ها و مراکز سلامت نوروزی برای اجرای هر چه بهتر طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و گفت: با وجود بحران سیل این دوران با کمترین تنش سپری شد.
وی با تشکر از حضور اصحاب رسانه گفت: اصحاب رسانه مهمترین پلی هستند که میتوانند راهکار درست را در اختیار ما قرار دهد البته به این شرط که اصل صداقت رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه البرز بهترین وضعیت از لحاظ آمار تصادفات جاده ای نوروز را در کشور داشته، افزود: در ایام نوروز 582 نفر در تصادف جاده ای و 666 نفر در حوادث ترافیک شهری البرز مصدوم شدند و 6 نفر در این حوادث جان خود را از دست دادند.
وی به تشکیل جلسات آمادگی بحران در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز با حمایت شورای استان و استانداری حتی پیش از بحران جلسات برگزار شد که نقش زیادی در پیشگیری از خطرات داشت و شاهد کمترین بحران سیل در البرز بودیم.
وی ادامه داد: چهارشنبه پایان سال مجموعا ۱۶۲ مصدوم داشتیم که کاهش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است و هیچ مورد فوتی نداشته ایم. موارد شدید چون قطع عضو و تخلیه چشم نداشتیم وفقط ۱۳ مورد بستری وجود داشت که آسیب اساسی نداشتند. 
وی افزود: در ایام نوروز بیش از ۲۴ هزار تماس با اورژانس داشته ایم که نسبت به گذشته افزایش ۶ درصدی داشته و تعداد افراد پاسخگو به اورژانس را افزایش داده ایم. ۸ هزار و ۸۸۱ مورد ماموریت انجام شد و ۲۹۶ ماموریت تصادف جاده ای داشته ایم که کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد. 
وی همچنین در بحث معین بودن دانشگاه البرز برای خوزستان در حادثه سیل گفت: ۳ دانشگاه در این مورد معین شدند که با اعلام حمایت های استانداری برای امداد رسانی به سیل زدگان خوزستان از البرز نیز اعزام شدیم . 
وی با اشاره به اینکه اولین دوره فارغ التحصیلان دندانپزشکی را در تیر ماه خواهیم داشت گفت: دانشکده دندانپزشکی شماره ۲ نیز به زودی افتتاح می شود.
دکتر کریم همچنین با اشاره به اهمیت نظام پزشکی و نظام پرستاری برای دانشگاه گفت: داشتن روابط خوب و دو طرفه از وظایف ماست و در اولین فرصت جلسه خوبی برقرار می کنیم و انجام وظایف با تعامل دو طرفه ممکن است.
وی در خصوص مشکلات بیمارستان مدنی اظهار کرد: در بازدید هایی که از این بیمارستان داشتیم قبول داریم که مشکلات زیادی در این بیمارستان وجود دارد. نوع ساخت این بیمارستان و مشخصات در کل مشکلات زیادی دارد و در عین حال پرمراجعه است و ارائه خدمات را با مشکل مواجه می کند. اما با وجود تمام مشکلات باید ببینیم از کجا به کجا رسیده است و در ایام عید ظرف ۱۴ روز تعداد قابل توجهی عمل جراحی و درمان در این بیمارستان صورت گرفته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکی در بحث بهداشت و درمان زندان ها تصریح کرد: از آنجایی که البرز حجم زندانیان زیادی دارد بار زیادی را به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل می کند. ما سعی می کنیم با همکاری قوه قضاییه در رفع مشکلات بهداشتی زندان ها به اجماع بیشتری برسیم.
وی افزود: در چند سال گذشته وضعیت مناسبی را در وزارت بهداشت و درمان داشته ایم. دولت در شرایط فشار سختی است و تلاش میکنیم که خلا را کم کنیم. 
**پیشرفت ۵۰ درصدی بیمارستان فردیس
وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی بیمارستان فردیس گفت: در خصوص ساخت بیمارستان فردیس از اهمیت زیادی برخوردار است و عملیات آن را پیگیری میکنیم تا در اسرع وقت به بهره برداری برسد بر اساس آخرین خبرها به ۵۰ درصد پیشرفت رسیده است.
دکتر کریم در خصوص مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: بیمارستان علوم پزشکی ارتباطی با علوم پزشکی ندارد و فقط ناظر بر آن هستیم و باید ارگان های مرتبط پای کار بیایند. ما نیز نظرات کارشناسی و راهکارهای خود را در این زمینه ارائه می دهیم. 
وی ادامه داد: ناهمگونی جمعیتی و نوع بافتی که در البرز وجود دارد باعث تبعات خاص در بحث سلامت شده که امیدواریم بتوانیم به درستی مدیریت کنیم.
نویسنده:مهیا حسن آبی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: