پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
سيستان و بلوچستان- فرمانده انتظامي استان از انهدام باند مسلحانه قاچاق مواد مخدر و کشف یک تن و 927 کیلوگرم انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس استان خبر داد.
سردار " محمد قنبری "  در تشریح جزئیات این خبر، گفت: ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتي به سرنخ هايي از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط یک باند حرفه ای از مناطق مرزی به شهرستان های " ایرانشهر  " و " کنارک " دست يافتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته 2تیم از اعضاء این باند مسلح را که به صورت همزمان قصد جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی تصریح کرد: ساعت 12 نیمه شب گذشته مأموران سرانجام یکی از این تیم ها را که قصد داشت مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از بخش " زرآباد " شهرستان کنارک از طریق دریا به استان هرمزگان منتقل کند، شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودروی تویوتای تک کابین قرمزرنگ درحال انتقال مواد بودند با برخورد به کمین جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با بی توجهی به دستور ایست اقدام به فرار کردندکه مأموران نیز با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح به خودروی مذکور شلیک کردند.


در ادامه این تعقیب و گریز سوداگران مرگ با تغییر مداوم مسیر خود در جاده های فرعی قصد فریب مأموران را داشتند تا پلیس متوجه نشود که قاچاقچیان، موادمخدر را از خودرو پیاده و مخفی کرده اند اما مأموران با هوشیاری، این مواد را که به طرز ماهرانه ای در زیر بوته ها و درختچه ها پنهان شده بود کشف کردند.

وی با بیان اینکه در این عملیات 658 کیلو تریاک کشف شد گفت: قاچاقچیان که توان رویارویی با پلیس را نداشتند با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان اظهار کرد: در ادامه این عملیات جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان " ایرانشهر " تیم دیگری از این باند را که قصد جابه جایی مواد به سمت شهرستان " دلگان " را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودروی پژو 405 درحال انتقال مواد بودند با مواجهه با هشدارهای پلیسی بر سرعت خود افزوده و قصد فرار کردند.

سردار قنبری بیان کرد: این بار نیز مأموران پلیس با رعایت قانون به کارگیری سلاح، لاستیک عقب خودرو را نشانه گرفته که با پنچر شدن لاستیک، خودرو واژگون و دچار حریق شد.

وی ادامه داد: مأموران بلافاصله 2 نفر قاچاقچی را از داخل خودرو خارج کردند و عوامل اورژانس و کمکی نیز اعزام شدند تا راننده را که مجروح شده بود به بیمارستان منتقل کنند.

در همین هنگام 3 سرنشین یک دستگاه پژو 405 پلاک مخدوش در جاده با رسیدن به صحنه عملیات ناگهان شروع به تیراندازی به سمت مأموران کردند تا بتوانند مواد و همدستان خود را از دست قانون فراری دهند که با مقابله به مثل پلیس چاره ای جز فرار ندیده و از مسیرهای فرعی به سمت دلگان متواری شدند.

سردار قنبری گفت: در این عملیات یک تن و 104 کیلو و 27 گرم تریاک، 122 کیلو و 180 گرم حشیش، 42 کیلو و 400 گرم هروئین و یک کیلوگرم شیشه از این خودرو کشف و 2قاچاقچی دستگیر شدند .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلحانه از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت های پلیس 110 اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: