پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
در دومین همکاری حامد رحیمی نصر با سیدجواد موسوی
حامد رحیمی نصر نمایش "مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت" نوشته سیدجواد موسوی را خرداد ماه 1397 در پردیس تئاتر سپند به روی صحنه خواهد برد.

شنیده ها حاکی از آن است که حامد رحیمی نصر سال آینده، پروژه دومین همکاری خود را با سید جواد موسوی کلید خواهد زد.
 این دو پیشتر در نمایش "خون آشام کشی" نخستین بار تجربه موفقی داشتند.  حامد رحیمی نصر که سال گذشته تنها در 4 اجرای نخستِ نمایشِ علیمردان خان، رکود فروش 1380 بلیط را به نام خود ثبت کرد، درخردادماه 98  "مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت" را اینبار در تماشاخانه تازه تاسیس سپند به روی صحنه خواهد برد. این کارگردان و بازیگر تئاتر گفت: متن "مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت" داغِ داغ است و سید جواد موسوی بلافاصله پس از نگارش آن را برایم ارسال کرد. این نمایشنامه گروتسکی اجتماعی است که لحن و گویشی فلسفی به خود دارد.
کارگردان کنسرت-نمایش "خون آشام کشی"  افزود: به طور معمول ترجیح میدهم متونی که  خود نوشته ام را کارگردانی کنم اما اتمسفر و ایده نمایشنامه "مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت" در  مواجه اول کافی بود تا مجابم کند، اما کار آنجا تمام شد که با منش و رویکرد بسیار حرفه ای و اتمسفر دوستانه مجموعه تماشاخانه سپند مواجه شدم.
این کارگردان تئاتر در خصوص عوامل این پروژه توضیح داد: نه تنها گروه بازیگران بلکه کلیه عوامل انتخاب شدند و حتی یک جلسه نیز به جهت آشنایی گروه با متن نمایشنامه برگزار شده است و به زودی اعلام می شود. 
بازیگر فیلم "مجبوریم" در خاتمه اظهاراتش افزود: ساله گذشته سال پربار و پر کاری بود،  درسال 97 به استثناء نقش آفرینی درچندین پروژه سینمایی و نمایشی، تنها کارگردانی  4 نمایش آنهم در مدیوم تئاتر خصوصی را عهده دار بودم که در شرایط بد اقتصادی کشور و بحران تماشاچی تئاتر، با اقبال خوب عمومی مواجه شد. امید است در سال ،98 بهاری دیگر را شاهد باشیم و گره ها و مشکلاتِ عدیده ای که جامعه در کلان با آن دست و پنجه نرم می کند، نابود شود.
شایان ذکر است نمایش "مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت" نوشته سید جواد موسوی و به کارگردانی حامد رحیمی نصر از 19 خردادماه سال 1398 به روی صحنه خواهد رفت.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: