پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
همزمان با "روز ملی ایمنی حمل و نقل"
جمعیت طرفداران ایمنی راهها با مشارکت و همراهی نهادها و سازمان‌های عضو کمیسیون ایمنی راههای کشور 7 اردیبهشت ماه سال 1398 همزمان با "روز ملی ایمنی حمل و نقل" اقدام به برگزاری جشنواره "فرهنگی صوتی و تصویری ایمنی ترافیک" می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مهم‌ترین هدف جشنواره "ایمنی ترافیک"، بهره‌مندی از ظرفیت فرهنگی و هنری کشور و استفاده از تجربیات اهالی هنر و متخصصان امر، به منظور جلب توجه افکار عمومی جامعه و مسئولان ذیربط به پدیده آشکار و پنهان آسیب‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از سوانح رانندگی در کشور است.
سال گذشته بیش از 16 هزار کشته و 350 هزار مصدوم، مجروح و معلول در تصادفات رانندگی داشتیم و حدود 45% از آسیب‌ها متأسفانه متوجه موتورسواران و کودکان بود. به همین دلیل آثار حاضر در این جشنواره ارتباط مستقیمی با رفتارهای ترافیکی و رانندگی هم‌وطنان دارند. ایمنی موتورسواران در معابر درون و برون شـهری که بیشتـرین آسیب‌های ســوانح رانندگی متوجه آنان است، همچنین ایمنی کودکان در خودرو و یا به عنوان عابر که بخش مهمی از آسیب‌های سوانح رانندگی را به خود اختصاص می‌دهند، از اولیت های این جشنواره هستند.
دبیرخانه این جشنواره در تلاش است تا به منظور یادآوری و ذکر پاره‌ای از واقعیت‌ها و خطرات ناشی از سوانح رانندگی آثار برتر این حوزه را در سراسر کشور از طرق مختلف به نمایش بگذارد.
از اهداف دیگر جشنواره ایمنی ترافیک، استمرار برگزاری آن به طور سالیانه و ایجاد یک فرآیند ملی و پیوند هنر با مهم‌ترین مسئله انسانی، اجتماعی است به طوری که به عنوان یک مطالبه عمومی در جامعه، مورد انتظار قرار گیرد.
بررسی آثار این جشنواره در دو سطح "آثار حرفه‌ای" و "آثار عمومی و آماتور(غیرحرفه‌ای)" انجام مي‌گيرد و داوری آثار رسیده توسط چند گروه حرفه‌ای و مجرب بر اساس معیارهای تخصصی و عمومی صورت خواهد گرفت.
برندگان آثار منتخب روز 7 اردیبهشت هم زمان با "روز ملی ایمنی حمل و نقل" طی مراسمی با حضور مسئولان ارشد کشوری، لشگری، دست‌اندرکاران و تمامی همراهان و ارسال‌کنندگان آثار مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: