پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
معاون شهردار تهران در بازديد از منطقه ٢١ تاكيد كرد:
معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران از انجام مطالعات امکان‌سنجی طرح احداث خط اتوبوس تندرو (بي آر تي) در مسير تهران - كرج خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومي معاونت حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران؛ محسن پورسيدآقايي در بازديد از منطقه ٢١ تصريح كرد: مطالعه طرح احداث بي آر تي به‌منظور پوشش سفرهاي رفت‌وبرگشت تهران - كرج در حال انجام است كه با توجه به تقاضاي سفر، ايستگاه وردآورد نيز در اين طرح دیده‌شده است. 

وي با بيان اينكه بزرگراه شهيد همت، آزادراه تهران - كرج و جاده مخصوص به‌عنوان سه محور پيشنهادي در دست مطالعه و ارزيابي است گفت: اين محورها با ایستگاه‌های محدود و با هدف دسترسي سریع‌تر شهروندان به‌عنوان سامانه تندرو در حال مطالعه‌اند. 

معاون شهردار تهران بر ضرورت رفع مسائل و مشكلات موجود و توسعه حمل‌ونقل عمومي در منطقه ٢١ به‌عنوان غربی‌ترین نقطه تهران تاكيد كرد و گفت: مطالعه احداث ٤ خط جدید مترو در تهران به اتمام رسيده و خط ١١ مترو در دو منطقه ٢١ و ١٨ به شهروندان خدمات‌رسانی خواهد كرد. 

وي با تاكيد بر اينكه در طراحي اوليه خط ١١ مترو تصریح‌شده كه اين خط به‌تنهایی نمی‌تواند پاسخگوي مسائل و مشكلات حمل‌ونقل عمومي در مناطق ٢١ و ١٨ باشد و از سوي ديگر، افق بهره‌برداری از ٤ خط مطالعه شده، سال ١٤٢٠ تعيين شده است، خاطرنشان كرد: به همين دليل، طراحي ال آر تي و بي آر تي در اين مناطق در دستور كار قرار خواهد گرفت. 

پورسيدآقايي در ادامه به طرح‌های اصلاح هندسي در منطقه ٢١ اشاره كرد و گفت: اصلاح هندسي دسترسي به مسير زيرگذر اسماعیل‌آباد، اصلاح هندسي بزرگراه فتح در تقاطع بزرگراه شهيد لشگري، اصلاح هندسي تبادل بين كندرو - تندرو در مسير شرق به غرب حدفاصل آذر ٥ و زیرگذر اسماعیل‌آباد در دست اجراست.

معاون حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران از نصب پل عابر پياده شهرك فرهنگيان - متروى استاديوم آزادى در آينده نزديك خبر داد و بر نصب نيوجرسي در بخشي از بزرگراه آزادگان به‌جای گاردیل‌ها و نرده‌های موجود و تجهيز بزرگراه‌های فتح و شهيد لشگري به دوربین‌های كنترل سرعت در اين منطقه تاكيد كرد. 

معاون شهردار تهران بر ضرورت ساماندهي پارك حاشیه‌ای در معابري كه تقاضا و ظرفيت پارك دارند، اشاره كرد و گفت: طرح نهايي پارك حاشیه‌ای در منطقه ٢ در حال اجراست اما تا اجراي نهايي آن در منطقه ٢١، می‌توان به روش دستي، پارك حاشیه‌ای را در اين منطقه مديريت و ساماندهي كرد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: