پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش مطرح کرد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با هر نوع تهدید داخلی و خارجی را داراست برنامه‌های روز ارتش در استان کرمانشاه را تشریح کرد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با هر نوع تهدید داخلی و خارجی را داراست برنامه‌های روز ارتش در استان کرمانشاه را تشریح کرد.

به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه - امیر فرهاد آریانفر در نشست خبری به مناسبت روز ارتش با اشاره‌ به بیانات امام راحل در خصوص ارتش و نقش آن در انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) نقش ارتش در انقلاب و دفاع مقدس را نقشی بسیار مؤثر و بی بدیل میدانست.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش با بیان اینکه پیوند بین ارتش و انقلاب اسلامی از همان سال ۴۲ شروع شد، گفت: روزی که امام ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران نامگذاری کردند، ارتش وارد فاز جدیدی از رویکردها و اهداف خود شد.

وی افزود: در سال ۵۸ توطئه‌هایی برای کاهش قدرت ارتش انجام شد که البته ناموفق بود و ارتش توانست در مقابل آنها ایستادگی و وارد جبهه جنگ علیه ضد انقلاب شود و ارتش طی ۸ سال دفاع مقدس تمام مهمات جنگ را پشتیبانی کرد.
امیر آریانفر ادامه داد: در روز دوم جنگ ۱۴۹ جنگنده ارتش وارد جنگ شدند و توانستند تمام تأسیسات و تجهیزات دریایی دشمن را از بین ببرند.
وی گفت: از جمله نمونه‌های خدمات ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدس می‌توان به پشتیبانی مهمات اشاره کرد و ارتش تمام مهمات هشت سال دفاع مقدس را پشتیبانی کرده است.
این مسئول تصریح کرد: کار پشتیبانی از نیروها و تهیه مهمات در طول ۸ سال جنگ تحمیلی بر عهده ارتش بود و در این دوران بیش از ۴۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب شد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش یادآور شد: ارتش در ۲۳۹ عملیات دوران دفاع مقدس حضور داشته و برخی از عملیات‌ها را به صورت مستقل انجام داده و برخی را نیز پشتیبانی کرده است.
وی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس هیچ عملیاتی را نمی‌بینید که ارتش جمهوری آن را پشتیبانی نکرده باشد و در همه عملیات‌های دفاع مقدس، ارتش وظیفه پشتیبانی خود رو به نحو احسن انجام داده است.

* مهندسی رزمی ارتش تمام مرزهای غرب و جنوب کشور را از مین پاکسازی کرد

امیر آریانفر گفت: پس از دوران دفاع مقدس میلیون‌ها هکتار از میادین مین توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران پاکسازی شده است و تمام مرزهای جنوب و غرب را مهندسی رزمی ارتش پاکسازی و شهدای زیادی نیز در این زمینه تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
وی افزود: علاوه بر خدمات فوق ارتش جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب تاکنون در فاز امنیت کشور و پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مستقر و آماده مقابله با هر نوع تهدید است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب تاکنون هنوز مرزهای جغرافیای جمهوری اسلامی ایران را ترک نکرده است و همچنان به مأموریت خودش در مقابله با انواع تهدیدات اعم از داخلی و خارجی ادامه می‌دهد.
وی با اشارع به خدمات ارتش در زلزله و سیل‌های اخیر اظهارداشت: در این راستا نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از پای کار آمده و به عنوان اولین تیم در زلزله سرپلذهاب حضور فعال داشته و این توانمندی نیروهای ارتش را می‌رساند.

*نجات ۱۶۹۸ نفر از زیر آوار زلزله توسط نیروهای ارتش
این مسئول تصریح کرد: در زلزله سرپل ذهاب نیروهای اولین تیپ تابع قرارگاه، نیم ساعت بعد از وقوع حادثه در محل حضور پیدا کردند و در همان ساعات اولیه موفق شدند که ۱۶۹۸ نفر را از زیر آوار خارج کنند.
امیر آریانفر افزود: ۵ تیپ با ظرفیت ۶۰۰۰ نفر در مناطق زلزله زده کار کمک رسانی شبانه روزی را به مدت ۱ ماه انجام دادند که از جمله این اقدامات می‌توان به برپایی بیمارستان صحرایی، توزیع ۶ هزار تن مواد غذایی، خارج کردن ۲۵۶ فوتی از زیر آوار و انتقال مصدومین با استفاده از ناوگان هوانیروز اشاره کرد.

*چشم انداز و خط مشی فرماندهان ارتش راهبردهای رهبری است
امیر آریانفر، خط مشی و چشم انداز بلند مدت فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران را راهبردهای مقام معظم رهبری عنوان کرد.
وی افزود: چشم انداز و خط مشی‌های ارتش از طرف رهبر انقلاب در بندهایی از حکم مسئولیت فرماندهان جدید ارتش آورده شده بود که با تدابیر فرماندهان نیروی زمینی ارتش ۳۰ طرح لبیک یا امام از دل این خط مشی‌ها مشخص شد.
این مسئول اشاره‌ای نیز به دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران داشت و گفت: بخشی از این دستاوردها در رژه روز ارتش جمهوری اسلامی با حضور مقامات ارشد ارتش رونمایی می‌شود.

*ارتش در اوج آمادگی خود قرار دارد و آماده مقابله با هر نوع تهدیدی است

به گفته امیر آریانفر، ارتش جمهوری اسلامی ایران از اوج آمادگی رزمی برخوردار است و همگام با سایر نیروهای مسلح این توانمندی و اقتدار را دارد که با هر نوع تهدیدی مقابله کند.
وی تصریح کرد: در ساختار جدید نیز وارد جنگ شبکه ای و هوشمند شده ایم و ساختار ما از قابلیت انعطاف خوبی

برخوردار بوده و آمادگی مقابله با جنگ‌های آینده و نوین را داراست.
فرماند قرارگاه منطقه ای  غرب ارتش خاطرنشان کرد: از آمادگی و اقتدار خوبی در زمینه جنگ‌های نوین برخورداریم و توانایی و انعطاف لازم برای مقابله بر هر گونه تهدیدی را در بدنه خود ایجاد کرده ایم.

*آمادگی و خدمات نیروها و ماشین آلات ارتش در سیل اخیر

امیر آریانفر با اشاره به اقدامات قرارگاه ارتش در جریان سیل‌های اخیر گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته از طرف سازمان هواشناسی در روزهای ۹ و ۱۰ فروردین که قرار بود بارش‌های سیل آسا در کرمانشاه اتفاق بیفتد، ما ۵ تیپ از نیروهای خود را در کرمانشاه و ۳ تیپ را در کردستان مستقر کردیم.
وی افزود: امداد رسانی به مردم مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و به ویژه کمک به جابجایی کانکس‌های مستقر در کنار رودخانه الوند از جمله اقدامات ارتش در سیل اخیر بود.
این مسئول تصریح کرد: بسیاری از تجهیزات سبک و سنگین ما در اختیار شهرداری برای بحث لای روبی رودخانه‌ها و معابر قرار دارد و همچنین بسیاری از نیروهای خود را برای امداد رسانی به مردم روستاهای اطراف پل چهر در شهرستان هرسین و صحنه اعزام کردیم.

*اعزام ۴۰ دستگاه ماشین آلات سنگین ارتش برای کمک به سیل‌زدگان پلدختر

امیر آریانفر به اعزام ماشین آلات و ادوات رزمی به مناطق سیل زده پلدختر در استان لرستان اشاره کرد و گفت: با شروع بحران در استان لرستان بسیاری از نفربرها و خودروهای توپ کش را به همراه ۴۰ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین همراه با اقلام خوراکی و زیستی به این مناطق اعزام کردیم.
وی از جمله اقدامات انجام شده توسط قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش در لرستان را توزیع بیش از ۱۰۷ هزار کنسروجات، یک میلیون و ۲۰۰ هزار قرص نان، ۲۰۰ هزار آب معدنی و… در بین مردم مناطق سیل زده پلدختر عنوان کرد.

*حضور مؤثر ارتش در کنار سپاه در مقابله با گروهک‌های تروریستی

امیر آریانفر در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت گروهک‌های تروریستی در کشورهای اطراف اشاره کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همواره برای دفاع از انقلاب کار پشتیبانی از برادران سپاه در جنگ با این گروهک‌های تروریستی را انجام داده است.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش خاطر نشان کرد: ارتش در استان کرمانشاه ۲۴۲ کیلومتر و در مرزهای شرقی نیز ۶۰۰ کیلومتر مراقبت مرزی را بر عهده دارد.
این مسئول به فعالیت بسیاری از نیروهای ارتش در مناطق سیل زده کشور اشاره و تاکید کرد: نیروهای مسلح تا زمانی که لازم باشد در کنار مردم خواهند ماند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش در پایان گفت: طبق دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش برنامه رژه فقط در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: