پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
حاجی بابایی:
مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان کشوری و لشکری و بازنشستگان لازم الاجراست.

حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به مراجعات گسترده بازنشستگان لشکری وکشوری در اعتراض به مصوبه دولت در افزایش حقوق ها در سال ۱۳۹۸ گفت: مصوبه مجلس در افزایش حقوق ها قانون صریح مجلس است وباید اجرایی شود.

وی بیان داشت: این مصوبه تامین اعتبار شده است و هیچ دلیلی برای عدم اجرای این قانون وجود ندارد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: افزایش ثابت ۴۰۰ هزار تومان باید به صورت ضریب سنواتی در احکام اضافه بر ضریب ده درصد برای همه مشمولین این قانون اعمال گردد.

وی بیان داشت: این موارد در کنار اعمال ضریب افزایشی است که علاوه بر این برای همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب شده است که با اجرای کامل این دو مصوبه با هم ضریب افزایش حقوق بازنشستگان  بیش از ۶۰ درصد می شود.

حاجی بابایی گفت: برای پایین ترین حقوق ها ضریب ۴۳ درصد و به تناسب افزایش حقوق ها برای کارکنان شاغل تا بیش از ۲۰ درصد لازم اجراست.

وی تاکید کرد : برای حقوق های بالا نیز کاهش مالیات را در مجلس شورای اسلامی مصوب  کرده ایم،دولت به هیچ عنوان نمی تواند مصوبات مجلس را تغییر دهد،به عبارت دیگر دولت موظف است به حقوق بیش از ۵ میلیون نفر کارکنان شاغل وبازنشسته با تبدیل به ضریب ۴۰۰ هزار تومان به صورت ثابت و ده درصد با توجه به وضعیت حقوقی هر فرد علاوه برتبدیل ضریب ۴۰۰ هزار تومان اضافه کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان تاکید کرد:متاسفانه دیده می شود گاهی اوقات از سوی بعضی از مقامات دولت،مجلس را آشکارا تضعیف می کنند ،اما ما در مجلس به پای اجرای قانون ایستاده ایم واز همه ابزارهای نظارتی برای اجرای عدالت در حقوق کارکنان وبازنشستگان کشوری ولشکری استفاده می کنیم.

وی افزود:باید از هیات رئیسه مجلس هم پرسید که چرا از حریم مجلس در برابر این مقاومتها در اجرای قانون که منجر به تضعیف جایگاه مجلس می شود حمایت نمی کنند.

حاجی بابایی تاکید کرد: مجلس قانون را مصوب کرده است و باید هیات رئیسه و نمایندگات مجلس از مصوباتی که با ادله و اسناد و رای اکثریت نمایندگان مصوب شده است ،در مرحله اجرا حمایت کند،چرا که قوانین مصوب مجلس برای اجرا در راستای احقاق حقوق و مطالبه به حق مردم به تصویب می رسد‌

وی گفت: مجلس عصاره ملت است  وباید انعکاس دهنده مطالبات بحق مردم باشد،در این راستا مردم منتظر دفاع رئیس محترم  از جایگاه مجلس هستند،بی شک جایگاه مجلس با قوانینی که تصویب  کند و در مجلس خاک بخورد و در اجرا نتایج آن در زندگی مردم نمود پیدا نکند ،تضعیف می شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: مجلس باید با نظارت دقیق براجرای مصوبات  خود و درخواست توضیح از دولت در زمان کوتاهی در اجرایی نمودن قوانین،نشان دهد،که جایگاه مجلس نظریه پردازی محض و تصویب قوانین برای ثبت در کتاب قانون نیست،بلکه مجلس تا اجرای دقیق ومنبطق بر قوانین ومصوبات وظیفه نظارت و پیگیری دارد .

حاجی بابایی تاکید کرد: جایگاه حقیقی مجلس  پاسخگویی به مردم در کلیه مراحل تصویب واجرای درست قوانین مصوب مجلس است وشان مجلس باید با اجرای دقیق مصوبات حفظ شود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: