پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۱۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
در جریان سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام می‌شود:
در جریان سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان خراسان رضوی ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش گیتی آنلاین، در جریان سفر روز دوشنبه و سه‌شنبه‌‌ی هفته‌ی جاری محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به استان خراسان رضوی، ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی بنگاه‌محور، تسهیلات‌محور و اجتماع‌محور برکت، با حجم سرمایه‌گذاری ۶۱۲ میلیارد ریال و ایجاد ۱۵۴۷ فرصت شغلی به بهره‌برداری می‌رسد. ۴۴۵ طرح از طرح‌های آماده‌ی بهره‌برداری این ستاد در استان خراسان رضوی، مربوط به الگوی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» است که در شهرستان‌های سرخس و تربت‌جام راه‌اندازی شده‌اند. براساس این گزارش، این مشاغل در حوزه‌هایی هم‌چون پرورش قارچ، شترمرغ، مرغ بومی، دام سبک و سنگین، صنایع چوبی و ... توسط بنیاد برکتِ‌ِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد و آماده‌ی بهره‌برداری است. 
از طرح‌های اشتغال‌زایی بنگاه‌محور نیز که در این سفر توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به بهره‌برداری می‌رسند، علاوه بر یک طرح تولیدی در شهرستان قوچان، می‌توان به طرح‌ دانش‌بنیان توس‌کات خراسان در شهرک صنعتی فناوری‌های برتر مشهد، که طرح مهمی در حوزه‌ی خودکفایی ساخت قطعات پیشرفته‌ی صنعت برق کشور محسوب می‌شود، اشاره کرد. 
علاوه بر این لازم به توضیح است، دو طرح اشتغال‌‌زایی تسهیلات‌محور برکت هم در شهرستان‌های سبزوار و نیشابور به بهره‌برداری خواهند رسید.
براساس این گزارش، در سفر مخبر، تفاهم‌نامه‌ی انتخاب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان درگز، با محوریت اشتغال، با استانداری خراسان رضوی امضا و مبادله می‌شود. در این تفاهم‌نامه، همکاری میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری خراسان رضوی به‌منظور مشارکت و همکاری این ستاد در مدیریت، راهبری و اجرای طرح محرومیت‌زدایی، پیشرفت و توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی این شهرستان، از طریق بنیاد برکت به‌عنوان نهاد توسعه‌گر، مورد تأکید قرار گرفته است. توسعه و پیشرفت پایدار با ایجاد هم‌افزایی و مشارکت همه‌جانبه‌ی مردم، دولت و بخش‌های غیردولتی با تأکید بر عدالت اجتماعی، توازن منطقه‌ای و رشد اقتصادی پایدار از جمله رویکردهای اساسی این‌ تفاهم‌نامه به‌شمار می‌رود. 
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سفر خود به استان خراسان رضوی، هم‌چنین پروژه‌ی ۲ هزار واحدی مسکن ارزان‌قیمت شهرک مسکونی رسالت مشهد در منطقه‌ی سیس‌آباد را، افتتاح می‌کند.   
افتتاح ۲۹ پروژه‌ی عمرانی برکت در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، آب‌رسانی و امدادی، همچنین آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه‌ی عمرانی دیگر نیز، از جمله برنامه‌های مخبر در سفر به استان خراسان رضوی به شمار می‌رود. مجموع سرمایه‌گذاری مربوط به این ۳۲ پروژه، بالغ بر ۲۲۷ میلیارد ریال است.  
دیدار با مردم و خانواده‌های معظم شهدا، هم‌چنین تولیت آستان مقدس رضوی و نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی، از دیگر برنامه‌های سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به این استان خواهد بود.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: