پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
رئیس کل دادگستری گلستان:
رئیس کل دادگستری گلستان از صدور بیش از چهار هزار رأی جایگزین حبس در گلستان خبر داد و گفت: جمعیت کیفری گلستان ۲۲درصد کاهش یافته است.
به گزارش گیتی آنلاین ، هادی هاشمیان بعدازظهر دوشنبه در همایش تجلیل از قضات برتر استان گلستان با بیان اینکه انتخاب قضات برتر طبق بررسی‌هایی در دادسرای انتظامی قضات انجام شده است، اظهار کرد: سال قبل ۲۵۰ قاضی در استان داشتیم که ۱۵۴ نفر از آنان امروز مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با اشاره به رشد آمارها و عملکرد در حوزه قضایی استان افزود: همه آمارهای موجود نشان از ارتقاء کمی و کیفی عملکرد قضایی دادگستری استان دارد.

هاشمیان با بیان اینکه تعداد پرونده‌های موجود در دادگاه‌های تجدیدنظر استان سه سال قبل بیش از پنج هزار پرونده بود، گفت: تعداد این پرونده‌ها در پایان سال قبل به دو هزار و ۸۰۰ پرونده رسیده است.

وی با اشاره به کاهش اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های مدت‌دار بیان کرد: سال گذشته تعداد پرونده‌های مدت‌دار در استان نسبت به سال قبل آن ۴۵ درصد کاهش یافت.

هاشمیان با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه عمرانی انجام شده، توضیح داد: تا قبل از ۹۴ تعداد اتاق‌های موجود در دادگستری‌های استان حدود ۶۰۰ اتاق بود اما در سه سال اخیر ۵۲۰ اتاق جدید احداث شد.

وی گفت: استفاده از پنل‌های خورشیدی در دادگستری‌های استان و همچنین شفاف‌سازی حساب‌های بانکی و پول‌هایی که مردم به حساب دادگستری واریز می‌کنند، از دیگر اقداماتی بود که در سال‌های اخیر انجام شده است.

هاشمیان یکی از برنامه‌های دادگستری استان را افزایش اطلاعات حقوقی شهروندان برشمرد و افزود: در همین راستا سال گذشته ۴۲ برنامه زنده سیمای قانون از طریق صداوسیمای استان پخش شد که تأثیر زیادی در افزایش اطلاعات حقوقی مردم داشت.

وی گلستان را یکی از استان‌های پیشرو در زمینه پیشگیری از وقوع جرم برشمردو گفت: سال گذشته بیش از چهار هزار رأی جایگزین حبس در استان صادر شده و همچنین جمعیت کیفری استان ۲۲ درصد کاهش یافته است.

هاشمیان با بیان اینکه نظارت‌های درون دستگاهی و بیرون دستگاهی در دستگاه قضایی وجود دارد، از مردم خواست نظارت‌های خود را بر این دستگاه افزایش دهند./مهر

انتهای پیام/*

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: