پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: گزارش اولیه پژوهشکده سوانح طبیعی کشور بر لزوم جابجایی کلی و یا جزیی 63 روستای در معرض خطر رانش و سیلاب استان گلستان تاکید دارد بنابراین مطالعات تکمیلی برای مشخص شدن چگونگی و ضرورت اجرای آن در قالب طرح تفصیلی آغاز شد.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ محمدرضا شاملو پس از بازدید از مناطق سیل زده و نشست های کاری با مسوولان ذیربط گلستان اظهار داشت: در بررسی اولیه 33 روستای استان در معرض خطر رانش، لغزش و زمین لغزه هستند و 30 روستا نیز در مسیر سیلاب قرار داد که حسب ریسک خطر جابجایی مکانی، ایمن سازی و کم خطر سازی برای روستاهایی که در مطالعات تفصیلی ضروری و حیاتی تشخیص داده شود؛ اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: تا جایی که ممکن است تلاش می شود جابجایی یک روستا خیلی گسترده و دور نباشد هرچند در برخی روستاها مانند قلعه قاف مینودشت چاره ای جز جابجایی وجود ندارد.
وی گفت: در روستاهایی که بنیاد مسکن زمین در اختیار دارد به هر یک از آسیب دیدگان قطعه ای رایگان واگذار می شود تا عملیات احداث بنا در آن صورت پذیرد.

شاملو واحد های آسیب دیده از سیل و رانش در گلستان را حدود 17 هزار و 800 واحد برآورد کرد و با اشاره به امکان افزایش آن گفت: تسهیلات اعطایی قرض الحسنه بنیاد مسکن با کارمزد کم در حد چهار درصد برای این منظور در نظر گرفته شده است./ایرنا

انتهای پیام /*
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: