پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
گردشگری بر بسیاری از مولفه‌های عمده اقتصادی نظیر درآمد، اشتغال، سطح قیمت‌ها و عرضه و تقاضا در جامعه موثر است و تقویت آن ضامن منافع اقتصادی کشورها خصوصاً کشورهای در حال توسعه است.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ رشد اقتصادی زمانی بروز می کند که میزان متغیرهای تزریقی اقتصاد بیش از متغیرهای نشتی باشد از این رو بر نقش محوری سرمایه‌گذاری در رشد اقتصادی تاکید می‌شود.

درآمدهای ورودی به اقتصاد کشور از طریق گردشگری به عنوان گونه‌ای از سرمایه‌گذاری به اقتصاد تزریق می‌شود و لذا بر رشد اقتصادی تاثیر به سزایی خواهد داشت.


 گردشگری که از آن به عنوان صادرات نامرئی یاد می‌شود، بر بسیاری از مولفه‌های عمده اقتصادی نظیر درآمد، اشتغال، سطح قیمت‌ها و عرضه و تقاضا در جامعه موثر است و تقویت آن ضامن منافع اقتصادی کشورها خصوصاً کشورهای در حال توسعه است.

افزایش درآمدهای ارزی، ایجاد فرصت‌های شغلی، تحرک سرمایه‌های مالی و جذب سرمایه‌های خارجی که ناشی از توسعه صنعت گردشگری هستند، سبب به وجود آمدن حوزه‌ای جدید در اقتصاد تحت عنوان «اقتصاد گردشگری» شده است.

متاسفانه شهرستان آزادشهر با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان در زمینه جذب گردشگر نتوانسته موفق عمل کند .

  مشکلات زیرساخت های گردشگری  ،کمبود امکانات ،،ضعف مدیریتی ،عدم استفاده بهینه از ظرفیت ها ، ناتوانی در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و  ... را می توان از جمله علل آن قلمداد کرد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: