پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
اسماعیلی خبر داد؛
سخنگوی قوه قضائیه از محکومیت 80 تن از اخلالگران اقتصادی به حبس و جزای نقدی خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین، «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضائیه در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه‌ اظهار داشت: دادسرای انتظامی قضات علاوه بر آنکه مسئولیت رسیدگی به تخلفات قضات را عهده‌دار است، ماموریت دارد قضات ساعی، پرتلاش، کارآمد، ایثارگر و فرهیخته را مورد تشویق قرار دهد.

وی گفت: با توجه به اینکه دادسرای انتظامی قضات وظیفه دارد برای همه قضات، کارنامه قضایی تشکیل دهد، از ناحیه دادسرای انتظامی شش هزار و 409 نفر از قضات واجد تقدیر و تکریم شناخته شدند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: با عفوی که رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اعطا کردند، قریب به 100 هزار نفر از زندانیان مشمول عفو رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفتند که حدود 60 هزار نفر آن‌ها از زندان آزاد شدند و حدود 40 هزار نفر دیگر، تخفیف و تقلیل محکومیت دریافت کردند که یک عنایت از ناحیه نظام و اثبات پایداری و صلابت نظام جمهوری اسلامی بود.

وی ادامه داد: مجموعه دستگاه قضا به ویژه شعب ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی، با صلابت و بدون هیچ‌گونه اغماضی رسیدگی به این پرونده‌ها را ادامه می‌دهد و در حد فاصل آخرین جلسه نشست خبری حجت‌الاسلام اژه‌ای تا الان، شعب ویژه بیش از 80 نفر از اخلالگران در نظام اقتصادی، پولی، بانکی، ارزی و ارزاق عمومی را محکوم کردند و احکام قطعی آن‌ها صادر شده و در مرحله اجراست.

اسماعیلی گفت: در شعبه اول رسیدگی به پرونده مفسدان و اخلالگران اقتصادی، قربانعلی فرخزاد به جرم مشاکرت در اخلال نظام ارزی از طریق قاچاق عمده ارز به تحمل 20 سال حبس، پرداخت جزای نقدی و ضبط ارز‌های مکشوفه، تیمور عامری برمکی 20 سال حبس، پرداخت جزای نقدی، علیرضا عامری برمکی به تحمل 20 سال حبس، جزای نقدی، جلیل مکی سلطانی به تحمل شش سال حبس، حیدرضا عامری به تحمل 20 سال حبس و سید محمود صفار به تحمل هفت سال حبس محکوم شدند.

سخنگوی قوه‌قضائیه اضافه کرد: در شعبه دیگر متهمان توسلی، کاظمی و بخشایش هر کدام به تحمل 20 سال حبس و جزای نقدی و مجازات شلاق محکوم شدند که بیانگر عزم و اراده جدی دستگاه قضا در برخورد با اخلالگران است.

ادامه دارد...


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: