پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: برندگان دور دوم رقابت‌های علمی شبیه سازی شورای نگهبان به صورت غیر مستقیم به شورای نگهبان انتقال داده خواهند شد.
به گزارش گیتی آنلاین، سیامک ره پیک عضو حقوقدان شورای نگهبان در دوره دوم رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روشی که برای دانشجویان استفاده شده برای تصمیم گیری های مختلف با اهداف طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه روش شبیه سازی و کاری که انجام شد کار ابداعی بود، افزود: انچه اکنون در شبیه سازی انجام شد بخشی از فعالیت‌های شورای نگهبان را به تصویر می‌کشد و به طور مشخص یکی از فعالیت‌ها رسیدگی و بررسی موارد مختلف و مغایرت با قانون اساسی یا عدم آنها است.

ره پیک عنوان کرد: اراده تفسیر و اصول قانون اساسی کاری که در شورای نگهبان انجام می‌شود که امروز به صورت شبیه سازی در آمده و فارغ التحصیلان و دانشجویان با انگیزه شرکت کردند.

وی ادامه داد: کاری که در شورای نگهبان انجام می‌شود به صورت شبیه ساری در این دوره ها صورت می‌گیرد. عموما سوالات فرضی اما دقیق و کارشناسی شده تنظیم و در اختیار گروه‌ها قرار داده شده و نظرات و طبق رویه شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد و به همان روش که مطلبی در شورا بررسی می شد توسط این دانشجویان نیز انجام می‌شود و به صورت مکتوب در اختیار داوران قرار می‌گیرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با یادآوری این نکته که برگزاری چنین دوره هایی در آشنایی با کار شورای نگهبان، کمک کننده است. گفت: دانشجویان متوجه می‌شوند شورای نگهبان یک کار استدلالی و دقیق انجام می‌دهد و وقتی یک کلمه جابجا می‌شود چه تاثیری خواهد گذاشت.

وی بر همین اساس عنوان کرد: در دوره دوم بیش از گذشته نخبگان ورود کردند و انگیزه دارند. لذا امیدواریم از این طریق بتوانیم از ظرفیت آنها بیش از گذشته استفاده کنیم.

وی بیان کرد: تصور نمی‌کردیم که این تعداد از علاقمندان از این دوره استقبال کنند. با توجه به اینکه فراخوان به صورت مشخص در دانشگاه‌ها بود و علی زغم فراخوان محدود بیش از 400 نفر در گروه‌های چند نفره تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در این دوره 20 گروه از مجموع 56 گروه انتخاب شدند، گفت: عموما شرکت کنندگان باید مدرک حقوقی داشته باشند.

ره پیک در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : کسانی به عنوان گروه برتر انتخاب می‌شوند که از ظرفیت علمی خوبی برخوردارند و نهایتا در اشکال گوناگون با شورا همکاری کرده و از نظرات و توانمندی آنها استفاده خواهیم کرد.

وی در خاتمه اعلام کرد که برندگان این دوره به صورت غیر مستقیم به شورای نگهبان انتقال داده خواهند شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: