پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
دومین ایثار ماندگار استان کرمانشاه ثبت شد ؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - اعضای حیاتی بانوی هرسینی که مرگ مغزی اش مسجل شده بود با رضایت خانواده اش به 6 انسان زندگی دوباره بخشید .
اعضای حیاتی بانوی هرسینی که مرگ مغزی اش  مسجل شده بود با  رضایت خانواده اش به 6 انسان زندگی دوباره بخشید .
به گزارش خبرنگار  گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ، خانواده خانم توکلی پس از مسجل شدن مرگ مغزی ایشان با اهداء عضو کار بزرگ و شایسته ای انجام دادند.
خانواده این بانوی هرسینی با این کار بزرگ به ۶ بیمار جانی تازه بخشیدند و توانستند اثبات کنند که ایثار و ایثارگری فقط در جبهه و جنگ نیست و در هر زمانی میشود ایثار کرد.
شیرزاد شاه محمودی همسر ایشان  هدف از این کار بزرگ را   حرکتی در راه رضای خدا عنوان نمود و گفت ،: که خود متوفی در زمان حیاتشان همواره تمایل داشتند که  به دیگران کمک کنند  و همین امر باعث شد  که ما بتوانیم راه ایشان را که همان کمک رسانی و فداکاری بود را ادامه دهیم    اعضای ایشان را برای نجات جان افراد دیگر  اهدا کنیم . 
وی در پایان بیان داشت خوشحالیم که توانستیم با این کار جان افرادی را نجات دهیم و در نهایت راضی هستیم به رضای خداوند . 
این اهداء عضو با اعزام پیکر این بانوی هرسینی به تهران در روز دوشنبه 26/۱/1398 صورت پذیرفت که پیکر ایشان پس از طی مراحل اهدای عضو   دوباره به شهرستان هرسین انتقال یافت و در این شهر با حضور گسترده مردم و مسئولان به خاک سپرده شد .
در همین خصوص خانم دکتر کریمی مسئول واحد فراهم آوری اعضاء معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در مصاحبه ای چنین عنوان داشتند که خانم زهرا توکلی 42 ساله متاسفانه دچار مرگ مغزی بودند که در بیمارستان فارابی بستری بودند که به علت ضایعه مغزی دچار کاهش سطح هوشیاری شده بودند و در بررسیها مشخص شد که عارضه مرگ مغزی برای ایشان اتفاق افتاده و زمانی که برای ما مسجل شد که برگشت ایشان به زندگی غیر ممکن است با خانواده بزرگوارشون صحبت کردیم و شرایط را توضیح دادیم که بعد از تائیدات قطعی پزشکی ، با رضایت خانواده اعضاء ایشان به چند بیمار نیازمند اهدا شد.
دکتر کریمی تاکید کرد که در تائید مرگ مغزی و پروسه مسجل شدنش ما از امکانات تخصصی و همکاران فوق تخصص در تائید این مسئله بهره میگیریم و اینکه تا مرگ مغزی بیمار محرز و قطعی  نشود ، نسبت به کسب رضایت خانواده بیماران اقدام 
نمی کنیم.
ایشان اظهار داشت هنگامی که مرگ مغزی اتفاق می افتد  حتی یک درصد هم امکان بازگشت بیمار به زندگی  وجود ندارد  وخیال  خانواده بیماران باید در این خصوص باید راحت باشد .
مسئول واحد فراهم آوری اعضاء معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با افراد گیرنده اعضا اهدا شده عنوان داشت که آنها بر اساس لیست انتظار بیمارستانها و ترتیب ثبت نام و همچنین شرایط پزشکی ویژه  اولویت بندی می شوند و هرگونه مسئله دیگر اعم از سطح اجتماعی  و فقیر و ثروتمند بودن افراد و ... به هیچ عنوان دخیل نیست و در این زمینه  با رعایت قانون و وسواس بالایی اهدا اعضا صورت 
می گیرد .
وی نحوه اولویت بندی را اینگونه بیان نمود که  بر اساس شرایط پزشکی اولویت تائید میشود یعنی هرکس که سن کمتر و نیاز بیشتری داشته باشد و شرایط حیاتی اش بحرانی تر باشد و درصورتی که  نرسیدن عضو موجب مرگ شخص در فاصله کوتاهی بشود آن را در ابتدای لیست قرار داده و این جریان وابسطه به دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.
دکتر کریمی گفت در رابطه با اهدا اعضا  هیچ تبادل مالی بین افراد اهدا کننده و گیرنده اتفاق نمی افتد و فردی که این عضو را دریافت میکند کاملا رایگان این پروسه را طی میکند و صرفا اهدای عضو با رضایت خانواده   افراد اهدا کننده انجام می گیرد که هدفشان  ایثار ، فداکاری و  کسب رضایت خداوند است ، زیرا حیات دادن به بیماران  امری خداپسندانه  و قابل ستایش است . 
  لازم به ذکر است اهدای اعضای این بانوی فداکار  اولین مورد در شهرستان هرسین و دومین مورد در استان کرمانشاه می باشد. نویسنده:زهرا مرادیان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: