پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
استاندار کرمان گفت: استان کرمان 7 هزار اثر فرهنگی دارد که 650 اثر ثبت ملی و 7 اثر ثبت جهانی شده است
گیتی آنلاین_به نقل از روابط عمومی کرمان_ استاندار با بیان این مطلب که  در سراسر کشور 22 اثر ثبت جهانی وجود دارد گفت:  یک سوم آثار ثبت شده جهانی در کشور مربوط به استان کرمان است.
وی افزود: 224 اثر فرهنگی و تاریخی در استان کرمان مرمت شده و تعدادی نیز در دست مرمت هستند.
وی ادامه داد: علاوه بر دارا بودن ظرفیت های میراث فرهنگی در استان، با توجه به شرایط اقلیمی، بخش گردشگری استان نیز وضع خوبی دارد و  در این راستا طرح جامع گردشگری شرق استان تدوین و اجرایی شده است.
استاندار کرمان یادآور شد: کم آبی از محدودیت های اصلی استان کرمان و بیشتر محل تامین آب این استان متکی به آب های زیرزمینی است.
وی به 11 هزار چاه غیرمجاز در استان اشاره و اعلام کرد: سالانه 900 تا یک میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان کرمان اضافه برداشت می شود که باعث افت شدید سطح آب های زیر زمینی شده است، ضمن اینکه برای حل این مشکل برنامه های مختلفی را پیگیری و اجرا کرده ایم.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه ناچار به تامین آب استان از منابع خارج استان هستیم، گفت: موضوع انتقال آب بین منطقه ای را مد نظر داریم که عمده ترین موضوع شیرین کردن آب دریا و انتقال آن به استان است.
وی افزود: انتقال آب از خلیج فارس برای مصارف صنعتی و شرب آغاز شده و با منابع مالی معادن بزرگ و صنایع معدنی استان در دست اجراست که امیدواریم شهریور امسال افتتاح شود.
فدائی با اشاره به اینکه کالاهای امدادی مورد نیاز در انبارهای هلال احمر ذخیره شده است، گفت: در زمینه کمک به سیل زدگان استان خوزستان و پس از واگذاری مسئولیت معین شهرستان حمیدیه به استان کرمان، 144 خودروی سنگین به خوزستان اعزام شد.
وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه شورای پدافند غیرعامل رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است، گفت: در این استان به استفاده از انرژی خورشیدی توجه خوبی شده و نیروگاه های خورشیدی 20 مگاواتی نیز در دست احداث است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: