پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
گیتی آنلاین؛
نخستین جشنواره ملی موسیقی آیینی سنتی خلیج فارس به مناسبت روز ملی خلیج فارس در تالار آوینی بندرعباس برگزار شد.
گیتی آنلاین؛رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان خاطر نشان کرد: یکی از بخش بندی های مهم نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس برگزاری نخستین جشنواره ملی موسیقی آیینی سنتی خلیج فارس است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه فراخوان شرکت در این جشنواره از اسفندماه ۹۷ منتشر شد افزود: دبیرخانه جشنواره آثار بیش از ۶۳ گروه با مجموع ۱۰۲ اثر در بخش های سنتی، پاپ و تکنوازی را از استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر؛ خراسان رضوی، کردستان و هرمزگان دریافت کرد.

این مسئول تعداد آثار راه یافته به بخش مسابقه نخستین جشنواره ملی موسیقی آیینی سنتی خلیج فارس را در قالب ۲۸ اثر گروهی و ۱۲ تکنوازی عنوان کرد گفت: اجراهای موسیقیایی شامل ۸ تا ۹ گروه در ۴ سانس از ساعت ۱۶ الی ۲۴ در تالار شهید آوینی و زیر پرچم به صحنه می رود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه اذعان کرد: اجراها از امروز تا نهم اردیبهشت با چهار سانس از ساعت۱۶ الی ۲۴ و روزانه در دو نوبت از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ دقیقه و در نوبت دوم از ساعت ۲۰ الی ۲۴ به روی صحنه می رود.

کمالی گفت: سانس نخست امروز توسط گروه پانهو ؛ گروه رنگ؛ گروه معبد؛ تمبوره از هرمزگان و لیوا از جزیره هرمز؛ آرتیست بند به سرپرستی عبدالمجید کمالی زرکانی و گروه اخوان سنندج به اجرا در آمد.

این مسئول در خصوص اجراهای نوبت دوم که در سانس دوم برگزار می شود نیز افزود: از ساعت ۲۱ امشب گروه های چلیوم؛ چوکن بندر، روشندلان صبا؛ بادگیر، کاسیاه و گروه وحید کشتکار از هرمزگان و دو گروه آوای دل از سیستان و بلوچستان و گروه شینا از استان خوزستان قطعات موسیقیایی اجرا خواهند داشت. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان استقبال هنردوستان و علاقه مندان به موسیقی سنتی از سراسر کشور از این جشنواره از نکات بارز آن عنوان کرد.

کمالی نقطه قوت این جشنواره را حضور داوران توانمند بین المللی، کشوری و استانی دانست گفت: داورانی نظیر دکتر آربی بابومیان، دکتر سعید معظمی و دکتر ماریو تقدسی، علی رضایی و احمد توحدی از موسیقی شناسان و موسیقیدانان به نام کشور در بخش موسیقی آیینی و سنتی می باشند.

گفتنی است علاقه مندان موسیقی سنتی و آیینی می توانند برای تهیه بلیط این جشنواره به سایت موزیکا مراجعه کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: