پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
ستاندار کرمان گفت: براساس پیگیری های صورت گرفته، بازسازی قبه سبز در شهر کرمان آغاز می شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی استانداری کرمان،  محمدجواد فدائی امروز در نشست بررسی مسائل قبه سبز، افزود: پلاک پشت سردرب قبه سبز ظرف یک ماه آینده تملک خواهد شد تا کاوش در این نقطه آغاز شود و پس از آن در بازه سه ماه آینده تملک 3 هزار و 600 مترمربع از املاک واقع در طرح قبه سبز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قبه سبز کرمان بیش از 700 سال قدمت دارد، گفت: این مکان نخستین دانشگاه و مرکز علمی در کرمان بوده و افراد بسیاری در آن به تحصیل و تحقیق مشغول بوده اند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آبان سال 94 مقرر شد بازسازی قبه سبز با مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی دنبال شود، تصریح کرد: به رغم اینکه مقرر شده بود 10 میلیارد تومان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی برای این کار اختصاص یابد، اما محقق نشد.

فدائی افزود: اواخر پارسال در دیدار با دکتر ولایتی این موضوع پیگیری شد که ایشان نیز به صورت شفاهی و حضوری بر پیگیری این موضوع تاکید کرد.

وی گفت: پس از آن، بازدیدهایی از قبه سبز صورت گرفت و همه شرایط برای اجرایی شدن بازسازی و مرمت این مکان فراهم است.

استاندار کرمان با اعلام اینکه برای ساماندهی قبه سبز باید تملک و کاوش در این مکان پیگیری شود، افزود: برای تملک املاک واقع در محدوده قبه سبز، مقرر شد با پیگیری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، زمین مناسب در کرمان یا در سایر شهرستان های مورد تایید شهرداری، به وسیله راه و شهرسازی در اختیار شهرداری کرمان قرار گیرد تا با استفاده از آن زمین ها، حلقه نخست بنای قبه سبز در سه هزار و 600 مترمربع را تملک کند و در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: