پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران خبر داد؛
گیتی آنلاین - کرمانشاه - پیگیری مسئولان دولتی برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های سیمان ضروری است

 پیگیری مسئولان دولتی برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های سیمان ضروری است

به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه -  کیوان کاشفی در مورد ممنوعیت واردات سیمان به کشور عراق، اظهار کرد: مکاتباتی با استانداری کرمانشاه و ستاد روابط تجاری عراق برای رسیدگی به این موضوع داشته‌ایم.

کاشفی با بیان اینکه سیمان یکی از مهمترین اقلام صادراتی کشورمان به عراق است، گفت: ممنوعیت واردات آن به کشور عراق با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته، قراردادهای فروش و وجوه دریافت شده از طرف عراقی, و واردات موقت مواد اولیه این واحدها برای تولید صادراتی، اشتغال ایجاد شده برای این منظور و...، این واحدها را با مشکلات حادی مواجه کرده است.

این مسئول هشدار داد در صورت عدم توجه به این موضوع  و حل و فصل آن، قطعا شاهد رکود و تعطیلی تعدادی از واحدهای تولید سیمان در آینده نزدیک خواهیم بود، لذا لغو این ممنوعیت باید در دستور کار مسئولان دولتی قرار بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نخستین اقدام در این زمینه را طرح درخواست لغو سه ماهه این ممنوعیت واردات عنوان کرد و افزود: تعویق سه ماهه این ممنوعیت موجب می‌شود کارخانه‌های کشورمان که قرارداد فروش با طرف عراقی دارند، به تعهد خود عمل کنند.

کاشفی تعهد به اجرای قراداد توسط طرفین را الزامی دانست و ادامه داد: کارخانه‌های ایرانی هزینه‌های هنگفتی برای خرید پاکت سیمان صادراتی صرف کرده‌اند و بعضی نیز از خارج از کشور خرید و واردات پاکت را انجام داده‌اند که فقط مخصوص صادرات است.

 وی این پاکت‌های را منقوش به کلمه‌های عربی و انگلیسی و ویژه صادرات برشمرد که کاربرد داخلی ندارد و به همین دلیل تعویق سه ماهه این ممنوعیت موجب جلوگیری از متضرر شدن واحدهای تولید سیمان استان کرمانشاه و کشورمان می‌شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران از استاندار و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار رایزنی لازم با مسئولان عراقی در اقلیم در این راستا شد و تصریح کرد: ما از اتاق بازرگانی با اتاق بازرگانی اقلیم در حال پیگیری هستیم، اما نیاز به حمایت سطح بالاتری از روابط دیپلماتیک بین مسئولان 2 کشور برای حل و فصل این موضوع داریم.

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: