پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
ركورد روزهای پاك تهران شكست؛
مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران از تجربه‌ی شیرین روزهای پاک‌تر و سالم‌تر هوای تهران در ٤٠ روز نخست سال نسبت به سال ٩٧ برای شهروندان پایتخت‌نشین خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران؛ حسین شهیدزاده از افزایش روزهای پاك و سالم هوای تهران در سال جاری نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: طی ٤٠ روز گذشته شهروندان ٢٣ روز هوای پاك و ١٧ روز هوای سالم را در پایتخت تجربه کرده‌اند.

به گفته وی سال گذشته در ٤٠ روز نخست سال، هوای تهران تنها ٣ روز پاك، ٣٠ روز سالم و ٨ روز ناسالم داشته است.
مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با تاكید بر اینكه ركورد روزهای پاك شهر تهران شكسته شده است اظهار داشت: تعداد روزهای پاك هوای تهران از ابتدای سال تاكنون با تعداد روزهای پاك نیمه دوم سال گذشته برابری دارد.

شهیدزاده در ادامه با بیان اینكه شهروندان تهران در سال جاری هوای پاک‌تر و سالم‌تری را نسبت به سال گذشته استشمام کرده‌اند گفت: شاخص‌های اندازه‌گیری ذرات معلق نشان می‌دهند متوسط هوای پاك در سال گذشته ٤٦ بوده و در سال جاری ۴۰.۳ اندازه‌گیری شده است كه بیانگر كاهش ٥ واحدی آلاینده در پایتخت است، همچنین شاخص هوای سالم سال گذشته ۷۳.۳ بوده كه در سال جاری با كاهش ١٥ واحدی، ۵۸.۴ بوده است.

وی از كاهش تولید آلایندگی هوای تهران خبر داد و گفت: معتقدم در كنار وضعیت جوی، كنترل و نظارت دقیق‌تر معاینه فنی خودروهای شخصی و همچنین خودروهای دیزل كه در شب تردد داشتند، در كاهش آلاینده‌های شهر نقش بسیار موثری داشته است.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: