پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - حجت السلام والمسلمین عباسیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استانه کرمانشاه در مراسم اختتامیه اعزام کاروانهای زیارتی به مشهد مقدس از محل عواید موقوفات استان کرمانشاه که در هتل سلمان مشهد مقدس برگزار شد از اعزام بیش از 5 هزار زائر اولی استان به مشهد مقدس در طول سه سال خبر داد...
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در مراسم اختتامیه طرح زائران رضوی که امروز در مشهد مقدس برگزار شد گفت:اعزام زائر اولی ها کرمانشاهی از محل عواید موقوفات باعث افتخار ماست.

به گزارش خبرنگار اعزامی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه به مشهد مقدس ؛ مراسم اختتامیه طرح زائران رضوی از محل عواید موقوفات استان کرمانشاه با حضور حجت السلام عباسیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ، معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه معاونت فرهنگی سازمان اوقاف کشور و کاراون عظیم زائران کرمانشاهی حرم مطهر رضوی در سالن همایش های هتل سلمان مشهد مقدس برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ضمن خیر مقدم به زوار گرانقدر ابراز داشت: خدا را شاکریم که برای سومین سال متوالی توانستیم بیش از دو هزار زائر را به مشهد مقدس اعزام کنیم .
وی اظهار داشت: در طول سه دوره گذشته به ترتیب ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ زائر اولی را از محل موقوفات استان به مشهد مقدس اعزام کردیم و امسال هم با یاری خداوند متعال و از محل عواید موقوفات موقوفه گرانقدر حاج شیخ محمدتقی اصفهانی سومین کاروان این عزیزان را به تعداد بیش از دو هزار نفر به مشهد مقدس اعزام نمودیم که در مجموع و در طول  سه سال گذشته بیش از 5 هزار زائر را به مشهد مقدس اعزام نمودیم که خداوند را شاکریم که افتخار این خدمت به زائران حرم مطهر رضوی برای مجموعه اداره اوقاف کرمانشاه میسر شد
وی افزود: با برنامه ریزی انجام گرفته قرار بر این شد در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی تعداد ۴۰ اتوبوس زائر را در قالب ۵ کاروان به مشهد مقدس اعزام نمائیم که بیش از دو هزار نفر بودند.
وی خاطرنشان کرد : از آذر ماه سال گذشته در شهرستانها توسط ائمه جمعه و در مناطق محروم شهر کرمانشاه توسط امام جماعت مساجد نسبت به شناسایی زائر اولی ها اقدام نمودیم و در همین راستا ۱۰۰۰ نفر از شهرستانهای استان و ۱۰۰۰ نفر نیز از سطح محلات شهر کرمانشاه در قالب این کاروانها به زیارت امام هشتم شیعیان مشرف شدند.
وی نحوه اعزام ها را اینچنین بیان داشت: که از ۱۷ فروردین ماه امسال هر سه روز یکبار ۵ اتوبوس را اعزام نمودیم که در ۸ گروه تقسیم بندی شدند و هفتم اردیبهشت ماه آخرین گروه از این عزیزان به تعداد ۲۲۰ نفر مشرف شدند.
حجت السلام والمسلمین عباسیان خاطرنشان کرد ، سعی داریم در صورت امکان و از محل موقوفات خیر اندیش استان در ماههای آینده اگر شرایط مهیا شود کاروانهای را نیز به کربلای معلی اعزام کنیم و زیارت عتبات عالیات را که آرزوی هر مسلمان است را به این مردم شریف هدیه دهیم .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت : تمام تلاشمان را کردیم که تا جایی که امکان داشت از زوار اولی ها در این اعزام ها استفاده نمائیم که خدارا شکر این امر تا حدود بسیار زیادی محقق شد و اکثر زائرین گرانقدر کسانی هستند که برای اولین بار است که به مشهد مقدس تشریف فرما می شوند.
وی گفت : در کاروانهای قبلی افردای وجود داشتند که به گفته خودشان و تحقیقات انجام گرفته ، برای اولین بار بود که از شهر محل سکونتشان خارج می شدند و این برای ما باعث افتخار است که از محل عواید موقوفات واقف گرانقدر حاج شیخ محمد تقی اصفهانی چنین افرادی سعادت حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) را بدست آوردند.
حجت السلام عباسیان در خصوص سعادت زیارت حرم امام رضا (ع) بیان کرد : امام هشتم شیعیان (ع) به زائرانش وعده داده است که هرکس به زیارت من بیاید در سه جا دست او را خواهم گرفت: اول اینکه در لحظه ای که انسان در دم مرگ قرار دارد ، مرگ را برایش آسان خواهم نمود. 
دوم اینکه هنگامی که انسان را در دل قبر می گذارند ، در کنار زائر خودم هستم تا تاریکی قبر را برایش روشن سازم 
و سوم اینکه هنگامی که می خواهند نامه اعمالش رسیدگی کنند ، در کنار او خواهم بود تا وی را شفاعت کنم.
وی در پایان ضمن اشاره به روایتی از امام رضا (ع) گفت : ایشان فرمایش نموده اند که: ای کسانی که به زیارت من مشرف می شوید اگر می خواهید گناهانتان آمرزیده شود و دعاهایتان مستجاب گردد بر مظلومیت جدم امام حسین (ع) گریه کنید و برای ایشان اشک بریزید زیرا ریختن اشک بر مظلومیت امام سوم شیعیان باعث قبول توبه و آمرزش گناه می شود .

در بخش دیگری از این نشست حاج آقا معمی مقدم مدیر کل امور موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور ، ضمن ابراز رضایت از اعزام چنین کاروانهای از سوی ادارات کل اوقاف استانهای کشور از محل عواید موقوفات وقف کنندگان گرانقدر تصریح کرد : بنده هم در دوران مقدس و هم پس از این دوران بعنوان سرباز و مسئول در مناطق مختلف استان کرمانشاه بوده ام و با این مردم غیور و مهمان نواز زندگی کرده ام .
وی سادگی و شجاعت را خصیصه اصلی مردم کرمانشاه بیان کرد و گفت ؛ در کنار این دو خصوصیت ارزشمند وقف نیز یکی از اعمال نیک در میان مردم این استان پهناور بوده است .
ایشان ضمن اشاره به سنت زیبای وقف گفت : انسانهای گرانقدر در دین مبین اسلام همواره کمک رسانی به محرومان و مستعضفان را سرلوحه کار خویش قرار داده اند و در این میان وقف کردن یکی از بهترین راههای کمک به ضعیفیان است.
ممعمنی مقدم بیان کرد : از محل عواید موقوفات بزرگان کمک های شایانی به مردم صورت می گیرد که نمونه آن اعزام این کاروانهای زیارتی به اماکن متبرکه خصوصا ً حرم مطهر امام هشتم شیعیان است.
 وی زیارت را یکی از راههای توسل مردم به معصومین دانست و گفت : لغت زائر در عربی به کسی گفته می شود که قصد انجام کاری را داشته باشد و زیارت یعنی دل بریدن از هرچیزی به جز معبود.
ایشان ادامه داد ، زیارت حرم مطهر ائمه معصوم علیهماسلام آداب خاصی را دارد که بطور قطع با رعایت این آداب پناه بردن مردم به امامان معصوم نتیجه خواهد داد و گناهان آنان با شفاعت معصومین (ع) بخشیده خواهد شد و دعاهایشان مستجاب می شود .
این مسوول خصوصیات زیارت را اینچنین بیان کرد که زیارت باید بیدارگر باشد ، یعنی با آن وجدان خود را بیدار کنیم ، امید آفرین باشد به این معنی که امید را در بین مردم افزایش دهد و خود شخص نیز با توسل به معصومین که امیدبخش زندگی هستند زندگی سالم و خوبی را داشته باشند.
ایشان فرهنگ زیارت را فرهنگ بیدار بخشی ، وحدت بخشی و بصیرت دانست و گفت این سه خصیصه اصلی زیارت ،  همواره باعث گسترش این فرهنگ در بین شیعیان شده است.
وی ادامه داد از دیگر خصوصیات زیارت ، وحدت بخش بودن آن است که در آن تمام ادیان و مذاهب در کنار یکدیگر قرار می گیرند و پیروان این مذاهب باید وحدت شعاری را به وحدت عملی تبدیل کنند که این وحدت عملی در بین زوار گرانقدر حرم مطهر معصومین خصوصا امام رضا(ع) به خوبی دیده می شود.
وی حمایت از کالای ایرانی را با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در سال رونق تولید وظیفه تک تک مردم خصوصا زوار عزیز دانست و تاکید کرد ، پسندیده است که کسانی که به مشهد مقدس مشرف می شوند ، خرید کالاهای ایرانی را بر کالاهای خارجی ترجیح دهند و با این کار از صنعت و اقتصاد کشور حمایت کنند.
حاج آقا ممی مقدم در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه خصوصا حجت السلام والمسلمین عباسیان مدیر کل این اداره ، حجت السلام والمسلمین توسلی معاون امور فرهنگی و دیگر کارکنان این اداره در ساماندهی اینگونه اعزامها قدردانی کرد.

در خلال این مراسم خبرنگار ما با تعدادی از زائرین گرانقدر مصاحبه نمود که بسیاری از آنان بیان نمودند که برای اولین بار است که به مشهد مقدس مشرف می شوند و از مسئولان برگزاری این سفر خصوصاً بانیان آن و واقفان گرانقدر نظیر واقف خیراندیش حضرت آیت الله شیخ محمد تقی اصفهانی (ره) و عزیزان دیگر قدردانی نمودند و خواستار تداوم این سفرهای معنوی شدند.

زائران خدمات دهی کارکنان هتل آیران مشهد را مطلوب ارزیابی کردند و از زحمات حجت السلام والمسلمین توسلی معاون فرهنگی اداره اوقاف در برنامه ریزی برای اعزام کاروانها و آقای ملکی مسئول ساماندهی اقامت و پذیرایی زوار نیز بطور ویژه قدردانی نمودند.

گفتنی است از هفدهم فروردین ماه به فاصله 5 روز یک کاروان شامل 5 اتوبوس به مشهد مقدس اعزام شدند که به مدت سه روز در هتل آیران این شهر با خدمات رایگان شامل اقامت شام ، نهار  و صبحانه از زائران پذیرایی شد .

گزارش:سید محمد موسوی
عکس و سردبیری خبر:کیومرث پاشایی


نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: