پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
رئیس جمهور در نکوداشت یکصد سال تربیت معلم در ایران گفت: من نکات بسیاری از شهید مطهری یاد گرفتم.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در نکوداشت یکصد سال تربیت معلم که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت گفت: اگر تمام زرهای کشور را هم به معلمان بدهیم در مقابل ارزش تعلیم و تربیت آنها ناچیز است.
وی با اشاره به محبوبیت معلمان بیان کرد: یک معلم محبوب نقش تعلیم و تربیت بالاتری دارد.
رئیس جمهور شهید مطهری را معلم نمونه  خواند و ادامه داد: شهید مطهری در برابر نقشه و انحرافاتی که برای جوانان ایجاد می کردند با سخنرانی، نوشتن و مقاله و کتاب مقابله می کرد و من از شهید مطهری نکات بسیاری آموختم.
حجت الاسلام روحانی در بخشی از سخنانش به سیل و زلزله بی نظیر در کشور اشاره و تصریح کرد: لازم است مهارت و آموزش های لازم در خصوص بلایای طبیعی به دانش آموزان داده شود و البته مهارت های مناسب و حرفه آموزی را نیز کسب کنند.
وی تاکید کرد: در هر مقطعی باید نیازمندی جامعه را محاسبه و پاسخ داد و در همه دنیا اینطور نیست که همه به دانشگاه بروند و طبق نیاز جامعه لازم است مهارت آموخت و باید به نسل جوان بیاموزیم که تنها راه زندگی استخدام دولتی نیست.
رئیس جمهور در بخشی از سخنانش به نواقص نظام آموزش و پرورش پرداخت و گفت: چرا دانش آموزان پس از فراغت از تحصیل با وجود آموزش های بسیار زبان انگلیسی و عربی امکان بیان یک جمله به انگلیسی و عربی را ندارند و این باید اصلاح شود و چرا مدارس از آموزش گرامر زبان انگلیسی آغاز می کنند در حالیکه مادر وقتی می خواهد به فرزندش صحبت کردن بیاموزد به او با گفتار زبان مادری را می آموزد.
حجت الاسلام روحانی خاطر نشان کرد: البته آموزش و پرورش در حال تحولات آموزشی است و در این رابطه پیشرفت کرده و این مسیر باید ادامه پیدا کند.
وی با یادآوری ایران هراسی و موفقیت در برجام و برگرداندن قطعنامه های سازمان ملل علیه ایران عنوان کرد: بانک های جهانی ۱۰۰ میلیارد دلار برای قرارداد با ایران تعهد کردند و شرکت های خارجی برای همکاری با ایران آمدند و هتل های ایران پر شد و جا نداشت.
رئیس جمهور همچنین به واکنش های غرب به توافق و پیروزی ایران پرداخت و افزود: از نظر آنها آزادی موشکی و آزادی هسته ای ایران پس از چند سال موجب شد تا آمریکایی ها به تنهایی از توافق برجام خارج شود و بعد یکجانبه ایران را تحریم کرد و در این توافق یکجانبه دولت ها با آمریکا همراهی نکردند بلکه با فشار بر شرکت ها آنها را تهدید و مجبور به همراهی کرد. 
حجت الاسلام روحانی گفت: هدف اصلی آمریکا این است که ایران را به چهل سال قبل برگرداند و حاضر است به ما کمک کند تا ما مستقل نباشیم و برای این هدف ارزش ارز ما را کاهش می دهد چرا که ارز در قیمت شاید کالاها تاثیرگذار است. 
وی ادامه داد: باید در مقابل اقدامات آمریکا مخارج ارزی را کم کنیم و درآمدهای ارزی را افزایش دهیم.
رئیس جمهور در پایان با اشاره به جنگ امید و تلاش آمریکا برای ما امید کردن ایران و مردم ایرانی گفت: مطمئن هستم در جنگ امید ما پیروز میدان خواهیم بود.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: