پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
سخنگوی شورای نگهبان از تایید ۲۵ مصوبه مجلس از مجموع ۵۳ مصوبه ارسالی پارلمان در سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۱۸ مصوبه مجلس مورد ایراد اعضای شورای نگهبان بود.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری با اعلام جدیدترین مصوبات شورای نگهبان گفت: طرح استفساریه جزء ۶ بند ث ماده ۸۸ قانون قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مصوب ۲۱ اسفند ۹۷ در جلسه ۲۱ فروردین ۹۸ شورای نگهبان بررسی در خصوص ابهام در مزایای ایثارگران و شمول آن به مزایای مالی و استخدامی که مورد سوال مجلس بود، پاسخ مثبت بود و عدم مغایرت آن با شرع و قانون اساسی اعلام شد.
وی همچنین به عدم مغایرت مصوبه اقدام متقابل مجلس در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و ادامه داد: مصوبه دیگری مربوط به تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد داشتیم که مجلس برای اجرای آزمایشی مجدد تصویب کرد و در ماده ۶ آن موضوع مختومه شدن مورد ابهام بود که باید رفع ابهام شود همچنین موارد ابهامی دیگر که نیاز به رفع ابهام دارد.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین در خصوص اظهار نظر اعضای شورای نگهبان به طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور بیان کرد: در بندهای یک تا چهار این طرح ابهاماتی وجود داشت و در مواردی هم مغایرت با قانون اساسی وجود داشت از جمله بند سه.
کدخدایی خاطر نشان کرد: لایحه خاک و لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت که در لایحه پایانه های فروشگاهی همچنان ایرادات شورای نگهبان باقی ماند.
وی در بخشی از سخنانش به مکاتبات دیوان عدالت اداری اشاره و در توضیح گزارش سال ۹۷ گفت: در سال گذشته ۴۳ مصوبه از سوی مجلس به شورای نگهبان ارسال شد که ۲۵ مورد به تایید اعضای این شورا رسید و ۱۸ مورد دارای ایراد بود.
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: همچنین ۷ اساسنامه از سوی هیئت وزیران به شورای نگهبان ارسال شد و دیوان عدالت اداری ۶۰ مکاتبه و استعلام به شورای نگهبان ارسال کرد که ۲۷ مورد از استفساریه ها خلاف شرع واقع نشد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: