پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
مدیر کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
گیتی آنلاین _ مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:راه برون رفت کشور از مشکلات و مسائلی چون آسیب های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به دست فرهنگیان است و با تدبیر معلمان عملی می شود بنابراین باید هر چه بیشتر از جایگاه معلمان تکریم کرد.از طرفی برای تکریم معلمان باید به معیشت و منزلت آنها اهمیت داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین _ "سالار قاسمی" در مراسم تجلیل از مقام معلم و قدردانی از معلمان شاخص استان البرز که در سالن همایش کانون امام علی (ع) کرج برگزار شد، تصریح کرد: باید جایگاه و قدر و‌منزلت معلمان در هفته گرامیداشت مقام معلم مورد توجه قرار بگیرد و برای آحاد جامعه ، حاکمیت و ملت تبیین شود.
وی با اشاره به اینکه باید جایگاه معلمان و پیشکسوتان فرهنگی بدرستی ترسیم شود افزود: اگر دنبال عالم نو، هوا و سیما نو هستیم توجه ویژه به جایگاه معلمان نیاز است و باید این باور در جامعه ایجاد شود که این عین جایگاه عزت مسئولین است؛ چون تکریم این قشر فرهنگی در واقع بالا بردن جایگاه مسئولین و همان افزایش سطح و جایگاه حاکمیت و تعالی آن است.
وی آموزش و پرورش را به عنوان‌نهادی که از سرمایه های کشور صیانت و پاسداری می کند، با ارزش برشمرد و گفت: معلم تحول گرا و انسان ساز است، در نتیجه باید جایگاه تعلیم و آموزش و پرورش به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد.
قاسمی افزود: از طرفی برای تکریم معلمان باید به معیشت و منزلت آنها ممکن نیست. به عنوان خادمین معلمان باید از آنها دفاع کنیم و اجازه نخواهیم داد دست نیاز بسوی کسی دراز کنند.
وی اضافه کرد: برای ارزیابی هر مسئولی باید عیار فرهنگی وی سنجیده شود و تا زمانی که در شهرها، استان ها و کشور این نگاه فرهنگی نهادینه نشود جایگاه معلمان به درستی تبیین نمی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: انتظار ما این است که مدیریت شهری نگاه فرهنگی داشته باشد و وقتی به در و دیوار شهر نگاه می کنیم این رویکرد و توجه را دریابیم.
**دبیرخانه ستاد بزرگداشت معلمان ایجاد می شود 
وی تاکید کرد: در بحث نگاه معیشتی به معلمان می خواهیم که دبیرخانه دائمی ستاد بزرگداشت معلمان در کشور شکل گیرد و پاسداشت فرهنگیان تنها به این هفته ختم نشود.
قاسمی به درخواست های معلمان و فرهنگیان اشاره کرده و تصریح کرد: شکل گیری سازمان رفاهی معلمان و فرهنگیان، رتبه بندی شایسته معلمان توسط مجموعه حاکمیتی، دولت و مجلس از این جمله است زیرا معلم باید مانند استاد درجه به درجه بالاتر رود.
وی همچنین در مورد سهم آموزش و پرورش استان البرز از مالیات بر ارزش افزوده که در یکسال به ۶۳ میلیارد تومان رسید گفت: اگر سهم آموزش و پرورش استان البرز از مالیات بر ارزش افزوده فقط یک سال به ما تعلق گیرد می توانیم با همکاری اداره کل نوسازی مدارس بسیاری از مشکلات در مورد کمبود فضاهای آموزشی را برطرف کنیم و تراکم جمعیت در کلاس های ۳۰ نفره را به ۲۵ نفر برسانیم.
نویسنده:فاطمه حسن آبی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: