پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
گیتی آنلاین _ رئیس شورای شهرستان کرج گفت: جایگاه شورا ها نسبت به ادوار گذشته دولت تعدیل شده و لازم است مسئولین به ویژه وزارت کشور توجه بیشتری به شوراها داشته باشند.

"حسین قهرمانپوران" در جلسه شورای اسلامی استان البرز که با حضور رئیس شورای عالی استان ها برگزار شد، اظهار کرد: از سال 81  به صورت غیر رسمی و از سال 85 به صورت رسمی عضو شورای شهر کمالشهر کرج هستم. حدود 2 سال است که  در شورای فرادست شهرستان نیز خدمت می کنم. آنطوری که آیین نامه ها و قوانین را مطالعه می کنیم کاری برای شورای فرادست دیده نشده که بتوان اجرایی کرد.
وی افزود: خیلی از ادارات دولتی بر کار شورای فرادست صحه نمی گذارند حتی هنوز کارت شناسایی برای اعضای شورای شهرستان و استان صادر نشده است.
وی با اشاره به اینکه توجه در دولت دوم آقای روحانی نسبت به شوراها کمتر شده، تصریح کرد: اعضای شورای استان در کمیته انطباق حضور دارند  اما فرمانداران با نماینده ما در این کمیته همکاری لازم را ندارند.
رییس شورای شهرستان کرج ادامه داد: جایگاه شوراها هم تراز با استاندار است؛ امروز از شما به عنوان رسانه سوال می کنم آیا شما این جایگاه را مشاهده می کنید؟ این موضوع توسط دولت تدبیر شود با شوراها خوش رفتار و همراه باشند. 
قهرمانپوران افزود: حتی امسال هنوز بودجه خیلی از شهرها ابلاغ نشده در حالی که در سنوات گذشته سر موعد این اقدام انجام می شد اگرچه از این دست موارد زیاد است.
وی با اشاره به اینکه آیین کلنگ زنی زمین شورای شهرستان کرج و استان انجام شد؛ بیان کرد: بحث خرید زمین از سوی مدیریت شهری شهرهای استان تهیه شد و برای اولین بار در کل کشور اولین استانی هستیم که زمینی به متراژ 550 متر مربع تهیه شد. 
وی ادامه داد: انتظار داشتیم مسکن راه و شهرسازی زمین را مانند نهاد های مدیریت شهری از کل بدنه دولت به ما واگذار می کردند؛ نه تنها واگذار نکردند به قیمت روز 550 میلیون تومان از حوزه مالی شورا ها و شهرداری های استان هزینه این زمین واریز شد و حدود 2 میلیارد تومان ارزش مالی این زمین است تا شوراها در مرکز استان پایگاه داشته باشند.
قهرمانپوران در پایان از رئیس شورای عالی استان ها درخواست کرد تا در جلساتی که در شورای عالی استان ها برگزار می شود از روسای شورای شهرستان ها یا شوراها دعوت به عمل آید تا در جلسات حضور یابند و مواردی را از بطن شورا ها انتقال دهند تا امور به بهترین نحو پیش برود. 
نویسنده:مهیا حسن آبی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: