پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
استاندار کرمانشاه در دیدار با سفیر برزیل:
گیتی آنلاین کرمانشاه - استاندار کرمانشاه در دیدار با سفیر برزیل از آمادگی استان جهت صادرات محصولات پتروشیمی به این کشور خبر داد.
استاندار کرمانشاه در دیدار با سفیر برزیل از آمادگی استان جهت صادرات محصولات پتروشیمی به این کشور خبر داد.

به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه به نقل از  ایسنا  ، هوشنگ بازوند در نشست با سفیر برزیل  که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، کرمانشاه را یکی از استان های ثروتمند کشور عنوان کرد و افزود: علی رغم وجود تحریم های ظالمانه آمریکا با توجه به ثروت ها و منابعی که در اختیار داریم، نگرانی نداریم.

وی تصریح کرد: آمریکا تمام گلوگاه های اقتصادی ایران را تحت فشار قرار داده و در حال حاضر از دیدگاه ملت ایران، آمریکا یک تروریسم اقتصادی است و با توجه به آشنایی ملت ایران با این تحریم ها در طول 40 سال گذشته، سیاست مردم ما مقاومت است و در حال حاضر هم امور کشور به خوبی در حال پیشروی است.

وی افزود: تحریم ها فرصتی شد تا قدر داشته ها و ثروت های خودمان را بیشتر بدانیم و عملا در حال تبدیل این تهدید به فرصت هستیم و نگرانی بابت این تحریم ها نداریم.

بازوند به تمدن غنی ملت ایران هم اشاره کرد و افزود: این تمدن باعث شده ارتباط خوبی با کشورهای دنیا داشته باشیم و علی رغم تحریم ها در حال حاضر بسیاری کشورها در حال مبادله و تجارت با ایران هستند.

وی با بیان اینکه یکی از کشورهایی که علاقمند به گسترش رابطه با آن هستیم کشور برزیل است، اظهار کرد: این کشور به خاطر فوتبال زیبایی که دارد از محبوبیت خاصی در کشورهای دنیا برخوردار است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار استان جهت حضور سرمایه گذاران برزیل، گفت: سال گذشته بیش از 160 میلیون یورو موافقت سرمایه گذاری خارجی داشتیم و امسال هم در حوزه کشاورزی در حال تدوین موافقت نامه سرمایه گذاری خارجی هستیم.

وی به پتانسیل مطلوب بخش کشاورزی استان جهت سرمایه گذاری اشاره کرد وافزود: زمین های حاصلخیز و مرغوبی داریم که آماده سرمایه گذاری برای انجام انواع کشت های گلخانه ای است و این آمادگی را داریم که اگر سرمایه گذاران برزیلی تمایل داشته باشند، با تضمین حفظ سرمایه هایشان، این زمین ها را برای کشت گیاهان دارویی و نیز کشت سویا و ذرت در اختیار آنها قرار دهیم.

بازوند به پتانسیل های بخش گردشگری استان هم اشاره کرد و افزود: کرمانشاه دارای 4200 اثر تاریخی است که سرمایه بزرگی به لحاظ گردشگری محسوب می شود و قطعا گردشگران کشورهای مختلف تمایل دارند از این آثار بازدید کنند.

وی افزود: همچنین در حوزه اکوتوریسم و جاذبه های طبیعی شرایط مطلوبی داریم که شاید در دنیا بی نظیر باشد و در همین راستا پرونده ثبت جهانی منطقه "اورامانات" در حال آماده سازی است که ثروتی بی بدیل برای استان خواهد بود.

استاندار کرمانشاه به ظرفیت معادن استان هم اشاره داشت و افزود: در حوزه معادن و به ویژه معادن قیرطبیعی ظرفیت های بزرگی در استان داریم که آماده واگذاری به بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری است.

بازوند درادامه از کرمانشاه به عنوان قطب تولید محصولات پتروشیمی کشور یاد کرد و افزود: با توجه به نیاز کشور برزیل می توانیم این محصولات را به این کشور صادر کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر دیدار اعضای پارلمان اقتصادی استان(اتاق بازرگانی) با پارلمان اقتصادی کشور برزیل تاکید کرد و افزود: اعضای این دو پارلمان در گفت و گو با هم بهتر می توانند راه های تجارت با یکدیگر را شناسایی کنند.

وی افزود: بحث مبادله کالا به کالا هم نقطه مثبتی است که می تواند در این دیدار دوجانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

بازوند تاکید کرد: این اطمینان را به سرمایه گذاران برزیلی می دهیم که در صورت سرمایه گذاری در کرمانشاه، از سرمایه هایشان مانند سرمایه های خودمان محافظت کنیم. در قوانین جمهوری اسلامی هم تضامین لازم برای اطمینان خاطر به سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

استاندار کرمانشاه در پایان با قدردانی از سفیر برزیل برای انجام این سفر به استان گفت: حضور شما را در استان به فال نیک گرفته و امیدواریم سرآغازی برای رشد و توسعه هر چه بیشتر مبادلات اقتصادی دو کشور باشد.

در پایان این نشست سوغات کرمانشاه به همراه کتابچه فرصت های سرمایه گذاری استان از سوی استاندار کرمانشاه به سفیر برزیل و هیات همراهش اهدا شد.نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: