پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه خبر داد:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ،نشست خبری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در زمینه تشریح اقدامات انجام گرفته این نهاد در سال گذشته و برنامه های پیش رو در ماه رمضان برگزار شد.

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ،نشست خبری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در زمینه تشریح اقدامات انجام گرفته این نهاد در سال گذشته و برنامه های پیش رو در ماه رمضان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از کرمانشاه در ابتدای این نشست خدرویسی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه اظهار کرد : در واقع امدادگران و یاری رسانندگان واقعی خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند که همواره با اطلاع رسانی دقیق و بدون هیچ چشم داشتی در زمینه آگاهی مردم نسبت به سنت زیبا و پسندیده کمک به نیازمندان فعالیت می کنند و باعث گسترش این امر خیر در بین مردم می شوند.

وی کمیته امداد را نهادی مردمی عنوان کرد و بیان نمود : این نهاد که در سالهای آغازین انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) بنا نهاده شد در واقع متعلق به عموم مردم است و این مردم بزرگوار ایران هستند که با کمک های خود باعث شده اند که ما بتوانیم نیازمندان واقعی را یاری رسانی کنیم.

** پرداخت 120 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از سوی کمیته امداد استان

خدرویسی خدمات کمیته امداد را فراتر از یاری رساند به نیازمندان دانست و خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه بیکاری علت اصلی فقر و نیاز است این نهاد همواره می کوشد که با طرح ها و تسهیلاتی که در اختیار افراد جویای کار قرار می دهد ، از قرار گرفتن این افراد در معرض آسیب جلوگیر کند.

ایشان عملکرد کمیته امداد استان کرمانشاه در زمینه اشتغالزایی را مثبت ارزیابی نمود و اظهار کرد: سال 97 توانستیم در بین 31 استان کشور رتبه نخست در زمینه اشتغالزایی را بدست آوریم و این افتخار بزرگ را مدیون کمک های مردم استان به این نهاد مردمی هستیم .

وی میزان تسهیلات پرداخت شده در زمینه اشتغال ،توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) را در سال گذشته 120 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در همین زمینه و با استفاده از این منابع توانستیم به 5030 نفر تسهیلات پرداخت کنیم که به تبع آن به همین تعداد شغل نیز در استان ایجاد کرده ایم.

خدرویسی تاکید کرد اگر هر کدام از ارگانهای سطح استان بتوانند به اندازه کمیته امداد در زمینه اشتغالزایی عمل کنند قطعاً مشکل بیکاری که مهمترین معضل استان کرمانشاه است نیز برطرف می شود که این امر با برنامه ریزی درست قابل انجام خواهد بود.

** مردم کرمانشاه سال گذشته 72 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه مجموع کمک های مردم استان در سال گذشته را 72 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : این مبلغ از محل پرداخت صدقات ، نذورات ، زکات و زمینه های دیگر توسط مردم جمع آوری شده است که با وجود اینکه مردم استان درگیر معضلات بیکاری ، زلزله و سیل بودند اما باز هم این میزان عظیم از کمک را به نیازمندان پرداخت کردند که نشان از حس انساندوستی و نیکوکاری در بین مردم استان را دارد.

ایشان با اشاره به سیلی که تعدادی از استانهای کشور از جمله خود کرمانشاه را در نخستین روزهای سال جدید درگیر کرد گفت : با وجود اینکه تعدادی از شهرها وروستاهای خود استان کرمانشاه درگیر مسئله سیل بودند اما بازهم مردم استان 6 میلیارد تومان به مردم سیل زده دیگر استانها کمک کردند.

وی ادامه داد با وجود اینکه نهادها و ارگانهای مختلفی در زمینه کمک رسانی به سیل زدگان یاری رسان بودند اما کمیته امداد استان در این زمینه نیز پیشتاز بود و این نشان از اعتمادی است که مردم به این نهاد انقلابی دارند .

** احداث 5322 واحد مسکونی برای مددجویان زلزله زده استان

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زلزله سال 96 استان گفت : در بین تمام اقشاری که درگیر زلزله و ساخت مسکن بودند تنها قشری که توانستند زودتر از دیگر اقشار و حتی زودتر از موعد مقرر خانه های خود را تحویل بگیرند مددجویان کمیته امداد بودند و در همین زمینه کمیته امداد با ساخت 5322 واحد در مناطق زلزله زده در این زمینه نیز پیشتاز بود.

خدرویسی گفت هرچند تعداد محدودی مددجو باقی مانده است که برایشان خانه احداث نشده است اما این عدم احداث از جانب کمیته امداد نیست و به دلایل شخصی یا قانونی تا کنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است اما این تعداد پولشان در نزد کمیته امداد محفوظ می باشد و به محض رفع مشکلاتشان کار احداث منازل این خانوارها نیز آغاز خواهد شد .

وی گفت : خانه های را که کمیته امداد برای مددجویان خود احداث نمود از همه نظر تکمیل بودند که برای برخی خانواده ها که نیازمندتر بودن کابینت ، موکت ، فرش و بعضی اقلام لوازم خانگی نیز تهیه و در اختیارشان قرار داده شد .

** جذب حامی برای طرح اکرام و اطعام ایتام در قالب طرح محسنین

خدرویسی ماه رمضان را ماه خیر و برکت عنوان کرد و گفت در این ماه پر فیض و برکت خیرین و نیکوکاران فعالیت های خود را دو چندان می کنند و سعی در کمک به نیازمندان می نمایند از این رو طرح های و برنامه های ویژه ای را برای این ماه در نظر گرفته ایم که از جمله آن طرح اکرام و اطعام و محسنین است که به دنبال جذب حامی برای اجرای هر چه باشکوهتر این طرح ها داریم.

وی افزود در حوزه ایتام ما بیش از 20 هزار حامی داریم که امیدواریم با اطلاع رسانی های دقیق و تشریح این طرح توسط رسانه برای مردم این تعداد افزایش یابد تا ایتام بیشتری زیر پوشش این حامیان گرانقدر قرار بگیرند .

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه ، تصریح کرد در حوزه اطعام ایتام و نیازمندان از خیرین نیک اندیش تقاضا داریم با پهن کردن سفره آسمانی بصورت شخصی یا در منزل نیازمندان نسبت به اطعام این عزیزان در ماه مبارک رمضان اقدام نمایند یا اینکه کمک های خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند تا به دست نیازمندان واقعی برسد یا با معرفی مددجویان از سوی کمیته امداد خود خیرین به این افراد کمک رسانی کنند .

ایشان یکی دیگر از طرح های این نهاد در ماه رمضان را طرح مفتاح الجنه عنون کرد و گفت : خیرین نیک اندیش با مراجعه به مراکز کمیته امداد در سطح استان درخواست بازدید از منازل نیازمندان را ابراز می کنند و در هر زمینه ای از جمله سبد کالا ، برپایی سفره ، طرح های اشتغالزایی ، طرح های فرهنگی ، کمک هزینه های تحصیلی و جهیزیه یا ساخت و ترمیم منازل این اقشار نیازمند را مطرح می سازند و کارکنان کمیته امداد در زمینه معرفی نیازمندان واقعی با توجه به درخواست فرد خیر اقدام خواهد نمود و البته این عمل با حفظ کامل حرمت و حریم شخص نیازمند انجام خواهد گرفت.

خدرویسی طرح کمپین سفره های 10 هزار تومانی را نیز یکی دیگر از برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان نام برد و خاطر نشان کرد مردم و خیرین می توانند از طریق شماره حسابهای این نهاد در سطح استان و یا درگاههای اینترنتی و بر بستر موبایل در این کمپین شرکت کنند و با پرداخت هر تعداد 10 هزار تومان که مایل باشند به نیازمندان در برپایی سفره های افطاری کمک کنند

ایشان راههای کمک به نیازمندان از طریق کمیته امداد را یکی از موارد ذیل عنوان کرد :

حضور در مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) سراسر استان

واریز به شماره حساب 010936093909 سیبا  بانک ملی قابل واریز در کلیه شعب بانک ملی

شماره کارت 9627  9993  9918  6037 ( بانک ملی )

شماره پیامک 3000333383

درگاه USSD با شماره گیری : #083*8877*

وی در بخشی دیگر از سخنانس افزود : خوشبختانه سال گذشته با برنامه ریزی های انجام گرفته توسط کمیته امداد و در جهت حفظ کرامت مددجویان و همچنین تسهیل خدمات درمانی این افراد کلیه کارتهای درمانی مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت انتقال پیداد کرد تا مانند عموم مردم از این دفترچه های خدمات درمانی استفاده کنند و همچنین بیمه تکمیلی مددجویان نیز مانند کارمندان دولتی قابل استفاده است و خود کمیته امداد انجام خدمات بیمه تکمیلی را انجام می دهد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در پایان با اشاره به سفر مهندس فتاح به استان کرمانشاه افزود : در این سفر ایشان ضمن برگزاری جلسه با استاندار و امام جمعه محترم کرمانشاه در خصوص برنامه های سال 98 با مدیران و اعضای شورای مدیران استان دیدار و گفتگو نمودند و همچنین در مراسم عملیات بازدی دراز به سخنرانی برای بازدیدکنندگان از این منطقه در جوار بقعه احمد بن اسحاق پرداختند و با حضور در سرپل ذهاب و افتتاح 2 واحد ساختمان برای مددجویان به نمایندگی از 122 واحد دیگر به سفر خود پایان دادند.


نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: