پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
احد آزادی‌خواه از تهیه و تدوین طرح «اخذ مالیات از خانه‌های خالی» در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از تدوین طرح مالیات بر عایدی مسکن و زمین از سوی جمعی نمایندگان خبر داد.

به گفته وی، این طرح در روزهای آینده پس از اخذ امضاهای نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح اهداف این طرح گفت: بر اساس این طرح واحد‌های مسکونی خالی به بازار اجاره عرضه می‌شود تا تعادل در بازار ایجاد شود؛ در واقع یکی از راهکار‌ها برای عرضه مسکن‌های خالی به بازار اجاره مسکن، اقدامات سلبی مانند دریافت مالیات بیشتر از صاحبان واحد‌های مسکونی  خالی است که خانه خود را به بازار عرضه نمی‌کنند.

وی در بیان راهکارهای دیگر برای عرضه خانه‌های خالی به بازار مسکن گفت: راهکار دیگر استفاده از ابزار‌های تشویقی مانند معافیت مالیاتی و یا برخورداری از عوارض نوسازی شهرداری‌ها برای صاحبان واحد‌های مسکونی خالی است که خانه‌های خود را به بازار اجاره عرضه می‌کنند.

آزادی‌خواه با بیان اینکه رقم دقیقی از  تعداد خانه‌های خالی در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طبق برخی خبرها در حدود 2 میلیون و پانصد هزار واحد مسکن خالی در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ششصد هزار واحد مسکونی خالی فقط در شهر تهران است.

نماینده ملایر ابراز امیدواری کرد که  درصورت تصویب این طرح، مسکن‌های خالی به بازار اجاره عرضه شوند تا تعادل در عرضه و تقاضای بازار مسکن رخ دهد.

انتهای‌ پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: